.
.
.

اوباما: داعش می خواهد ما را به جنگ زمینی بکشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه 6 دسامبر طی مصاحبه‌ای با اشاره به تیراندازی کالیفرنیا، گفت که داعش می خواهد ما را به جنگ زمینی بکشاند.

رئیس جمهوری آمریکا، گفت:«هنوز دلیلی وجود ندارد که ثابت شود، مهاجمان به دستور داعش اقدام کردند، اما اقدام آنها یک عمل "تروریستی" بود».

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه ارتش این کشور طراحان داعش را در هر کجای دنیا تعقیب خواهد کرد، گفت که ایالات متحده به نابودی داعش متعهد است.

سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا پس از حملات تروریستی پاریس و تیراندازی اخیر در شهر سان برناردینوی کالیفرنیا صورت گرفته است.

گفتنی است که در حملات تروریستی پاریس بیش از 130 نفر کشته شدند.

هفته گذشته یک زن و شوهر که گفته می شود با داعش در ارتباط بودند، دست کم 14 نفر را طی تیر اندازی در کالیفرنیا به قتل رسانده و دهها تن را زخمی کردند.

اوباما گفت:«استرتژی جنگ علیه داعش توسط کارشناسان نظامی آمریکایی طراحی شده و به طور مستمر در حال بررسی است».

اوباما از همه مسلمانان جهان خواست که با تندروی دینی و افراطگری مقابله کنند.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: «داعش می خواهد ما را به جنگی فرسایشی بکشاند. آنها می خواهند که ما پول، نیرو و توان‌مان را در مبارزه زمینی با آنها در عراق و سوریه هزینه کنیم.»

وی افزود:«آمریکا نیروی زمینی برای شکست داعش نمی فرستد و تنها به حملات هوایی با متحدان ادامه می دهد و از نیروهای محلی و منطقه ای برای جنگ زمینی علیه داعش استفاده می کنیم».

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد:« جنگ داعش اسلام را نمایندگی نمی کند و این نبرد میان آمریکا و اسلام نیست. آمریکا باید جامعه مسلمانان را به عنوان متحد، وارد لیست خود کند».

اوباما تاکید کرد:«آمریکا نباید به یک جنگ فرسایش زمینی دیگری درعراق یا سوریه کشیده شود زیرا این همان چیزی است که داعش می خواهد».

گفتنی است که ایالات متحده قرار است در تاریخ 17 دسامبر کنفرانسی بین المللی را به منظور مقابله با داعش از طریق خشکاندن منابع مالی این گروه تروریستی و دیگر گروه‍های تندرو در واشینگتن برگزار کند.