.
.
.

ویدیو...جزئیاتی در باره حمله تروریستی با چاقو در مترو لندن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهدان عینی حادثه حمله تروریستی شامگاه شنبه در متروی لندن گفتند که مردی با فریاد "به خاطر سوریه" با استفاده از چاقو به 3 نفر در مترو لندن حمله کرد.

به گزارش العربیه، ریچارد والتون، رئیس پلیس ضد تروریسم در بیانیه ای گفت:«حادثه شنبه شب در ایستگاه مترو "لیتونستون" در شرق لندن "اقدامی تروریستی" است و پلیس با شوک الکتریکی توانست مهاجم را زمین‌گیر و سپس بازداشت نماید».

پلیس مبارزه با تروریسم انگلیس هم اعلام کرد در این حادثه سه نفر زخمی شدند.

سایت روزنامه بریتانیایی «ایوینینگ استاندارد» ضمن نشر این خبر، نوشت، مهاجم با فریاد «این به خاطر سوریه » به مسافران حمله کرد.اما پلیس ضد تروریسم بریتانیا تاکنون در باره جزئیات این موضوع چیزی بیان نکرده اما تاکید کرد که با چنین حملاتی به عنوان «اقدام تروریستی» برخورد خواهد کرد.

در ویدیویی که العربیه آن را پخش کرده جمله «این به خاطر سوریه » چندین بار بر زبان مهاجم تکرار شده است . همچنین صدای هشدار پلیس که در آن از مهاجم می خواهد چاقو را زمین بندارد مشاهده می شود اما مهاجم به هشدار پلیس توجه نکرد و در نهایت با شوک الکتریکی پلیس نقش زمین شده و بازداشت شد.

روزنامه «دیلی میل» نوشته است که مهاجم یک جوان سبزه 29 سال است که در نتیجه بازداشت خود نیز زخمی شد.

در ویدیویی که در شبکه های اجتماعی پخش شد نشان می دهد که پس از حمله مهاجم خون ریخته شده مسافران در کف مترو مشاهده می شود.

روزنامه گاردین به نقل از یک شاهد عینی مدعی شد مهاجم به دنبال انتقام گیری از حملات هوایی بریتانیا به تندروها داعش در سوریه بود. اما پلیس بریتانیا از واکنش به این ادعا خودداری کرده است.

به دنبال حملات تروریستی در پاریس، بریتانیا طی چند روز گذشته عملنا به جنگ علیه داعش در سوریه پیوست.

در همین راستا جنگنده های بریتانیا از بامداد شنبه بمباران مراکز داعش در سوریه را آغاز کردند.

مهمترین حملات مسلحانه از سوی گروه‌های تروریستی در بریتانیا در سال 2005 روی داد که طی آن 52 تن در اثر حملات انتحاری به مترو لندن کشته شدند.