فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ناو هواپیمابر «شارل دوگل» برای حمله به داعش آماده می شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فرانسوا هولاند رئیس جمهوری فرانسه، روز جمعه 4 دسامبر2015 از ناو هواپیمابر "شارل دوگل" که حدود 2 هزار سرباز فرانسوی در آن هستند، بازدید کرد.

  این ناو هواپیمابر فرانسوی هفته گذشته برای شرکت در عملیات نظامی علیه داعش از فرانسه حرکت کرد وهم اکنون در دریای مدیترانۀ شرقی یعنی در نزدیکی سواحل سوریه مستقر شده است.

  به گزارش تلویزیون العربیه، جان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه نیز به همراه فرانسوا هولاند از این ناو بازدید کرد.

  خبرگزاری فرانسه در گزارشی بازدید اولاند را «غیرمنتظره» توصیف کرد و نوشت که این بازدید هم‌زمان با ورود رسمی نیروهای آلمانی به عملیات نظامی انجام می‌گیرد.

  اولاند گفت:« ناو هواپیمابر "شارل دوگل" تا چند روز آینده به آب های خلیج منتقل خواهد شد تا در عملیات نظامی علیه داعش شرکت کند».

  اولاند خطاب به سربازان فرانسوی در این ناو افزود:«تا چند روز دیگر در منطقه ای دیگر مستقر خواهید شد . مسئولیت های جدیدی به شما محول خواهد شد و در رهبریت ائتلاف بین المللی جنگ علیه تروریسیم شرکت خواهید کرد».

  بامداد جمعه، پارلمان آلمان شرکت نیروهای آلمانی را در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تصویب کرد.

  این نخستین بار است که رئیس‌جمهوری فرانسه در خارج از مرزهای این کشور از نیروهای نظامی بازدید می کند.

  بازدید اولاند از ناو هواپیما بر فرانسه 3 هفته پس از حمله تروریستی 13 نوامبر که در آن بیش از 130 توسط تندروهای وابسته به داعش کشته شدند، صورت می گیرد.

  گفتنی است که ناو هواپیمابر فرانسه روز 18 نوامبر برای شرکت در جنگ علیه داعش حرکت کرد و در 23 نوامبر اولین حمله به مواضع داعش در منطقه الرقه را رهبری کردند.

  تبلیغات