.
.
.

2 قاتل سن برناردینو کالیفرنیا در تیراندازی پلیس کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته پلیس شهر سن برناردینو در ایالت کالیفرنیای آمریکا، یک مرد و یک زن در تیراندازی در یک مرکز بهداشتی 14 نفر را کشته و 17 نفر دیگر را زخمی کردند. این دو قاتل اکنون به دست پلیس کشته شده اند.

پلیس گفت که قاتلان 14 نفر را در یک مرکز توان بخشی افراد معلول در روز چهارشنبه 2 دسامبر کشتند. این قاتلان در تعقیب و گریز با نیروهای پلیس و چند ساعت پس از این کشتار به قتل رسیدند.

گفته می شود که یکی از قاتلان در هنگام تعقیب از عقب خودرو اقدام به تیراندازی به سوی خودروی نیروهای پلیس کرده است. پلیس قاتلان فراری را به ضرب گلوله کشت و از داخل خودروی آنها مسلسل ای.آر15 و جلیقه ضد گلوله پیدا کرده است.به گزارش سایت آمریکایی دیلی بیست، پلیس هویت قاتلان را سید رضوان فاروق، 28 ساله، متخصص بهداشت محیط زیست در اداره بهداشت شهر سن برناردینو، و تاشفین مالک، 27 ساله اعلام کرده است.

در مرکز بهداشتی "اینلند" در سن برناردینو مراسم بزرگداشت کارکنان در جریان بود که در ساعت 11 صبح به وقت محلی قاتلان وارد شده و به روی حاضران در این مراسم آتش گشودند. پلیس می گوید: "قاتلان کاملا آماده بودند. انگیزه آنها هنوز معلوم نیست، ولی ما با یک عمل تروریستی مواجه هستیم."

یکی از شاهدان می گویند که یکی مرد قاتل لباس کاملا سیاه به تن و نقاب بر چهره داشته و با اسلحه خودکار تیراندازی می کرده است.

مرکز بهداشتی "اینلند" 670 پرسنل دارد و در طی 40 سال گذشته به بیش از 30 هزار نفر خدمات رسانی کرده است. این مرکز به کودکان و بزرگسالان ناتوان خدمات بهداشتی ارائه می دهد.