.
.
.

بریتانیا، در اولین حمله، تاسیسات نفتی داعش را در سوریه بمباران کرد

10 ساعت بعد از تصویب پارلمان بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چند ساعت بعد از تصویب پارلمان بریتانیا، این کشور چاه های نفت داعش در شرق سوریه را بمباران کرد. مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا گفت که در ساعت اولیه صبح روز پنجشنبه 3 دسامبر جنگنده های بریتانیا چاههای نفت داعش در شرق سوریه را بمباران کردند.

فالون به بی.بی.سی گفت: "روز چهارشنبه موافقت شد تا چاههای نفت داعش را با موشکهای تورنادو بمباران کنیم."

موافقت پالمان بعد از ساعتها بحث

پارلمان بریتانیا بعد از ساعتها بحث عصر روز چهارشنبه با 397 رای موافق و 223 رای مخالف بمباران داعش در سوریه را تصویب کرد، و 10 ساعت پس از آن بمباران داعش آغاز شد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در صفحه تویتر خود رای مجلس بریتانیا را "یک تصمیم درست" خواند و نوشت "اقدام نظامی در سوریه بخشی از استراتژی گسترده" علیه این گروه تروریستی است.

بریتانیا بمباران داعش در عراق را یکسال پیش آغاز کرد. کامرون از مجلس این کشور خواسته بود تا بمباران سوریه را نیز تصویب کنند، زیرا داعش قصد حمله به کشورهای غربی را دارد.

بریتانیا در صدر لیست داعش قرار دارد

کامرون گفت که بمباران داعش در سوریه خطر این گروه تروریستی برای بریتانیا را افزایش نمی دهد. او گفت: "بریتانیا در صدر لیست عملیات تروریستی داعش قرار دارد، و در صورت حمله به داعش در هفته ها و ماههای آینده این خطر کاهش می یابد."

کامرون گفت که اختلاف کشورهای غربی و روسیه برسر آینده بشار اسد در سوریه در حال کاهش است و به اعتقاد او با برگزاری کنفرانس وین در ماه ژانویه این اختلاف باز هم بیشتر کاهش می یابد.

موافقت پارلمان بریتانیا با بمباران مواضع داعش در سوریه، بعد از ماهها بحث و گفتگو و مخالفت حزب کارگر بریتانیا با این طرح بدست آمد.