فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بیست و یکمین اجلاس «تغییرات آب و هوایی» در پاریس کار خود را آغاز کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بیست و یکمین کنفرانس جهانی آب و هوا روز دوشنبه 30 نوامبر، با حضور 150 نفر از سران جهان، در شمال پاریس برگزار شد. اولاند رئيس جمهور فرانسه در سخنرانی افتتاحیه اظهار داشت که ارتباط مستقیمی میان جنگ علیه تروریسم و مبارزه با تغییرات آب و هوایی وجود دارد.

  پاریس پایتخت فرانسه، که دو هفته پیش، شاهد حملات تروریستی بود، امروز پذیرای 150 رهبر جهان است تا درباره تغییرات آب و هوایی و جلوگیری از ارتفاع درجه حرارت در جهان، بحث و گفت و گو کنند.

  فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه که میزبانی این نشست را بر عهده دارد، بر لزوم تعریف یک راهبرد جهانی برای مبارزه با گرمایش زمین تاکید کرد. او خواستار کمک بیشتر کشورهای ثروتمند برای کاهش دما شد.

  او گفت :« تفاوتی میان مبارزه با تروریسم و گرمایش کره زمین نمی بینم. چرا که لازم جهانی خالی از تروریسم و سیاره ای بدون حوادث، برای کودکان خود فراهم کنیم.»

  بر اساس این گزارش، اولاند گفت که این نشست با چالشی بزرگ روبرو است.

  پس از گذشت دهه ها سال از گفت و گوهای نفس گیر، و به رغم شکست نشست سران کپنهاگن دانمارک، اما انتظار می رود که کشورهای شرکت کننده در این کنفرانس، به تفاهمی دست یابند.

  اولاند نسبت به رسیدن به تفاهمی «غیر شفاف» هشدار داد و گفت: نیت های پاک و بیانیه ها، برای حل مشکل تغییرات آب و هوایی کافی نیست.» او خطاب به رهبران جهان گفت :« آینده بشریت بر دوش شماست. ما در مرحله حساسی قرار داریم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران