.
.
.

بيم آمریکا از خطر سرنگونی هواپیماها به شیوه سرنگونی هواپیمای روسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام آمریکایی گفته است که صدها شهروند این کشور جهت پیوستن به داعش، به سوریه و عراق سفر کرده اند . او گفت که پنجاه نفر از این افراد، به ایالات متحده بازگشته اند و این نگرانی وجود دارد که عملیات شبیه سرنگونی هواپیمای مسافر بری روسیه، در آمریکا تکرار شود.

مایکل ماکول رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس سنای آمریکا اظهار داشت اطلاعاتی در دست است که یک کارمند فرودگاه برای قرار دادن بمب در یکی از هواپیماها، تلاش كرده است.

یک گزارش امنیتی آمریکایی نشان می دهد که خاطرات حمله 11 سپتامبر، بار دیگر اما به شکلی مختلف به این کشور بازگشته است، بویژه آنکه 250 نفر آمریکایی به صفوف داعش در سوریه و عراق پیوسته اند.

بر اساس این گزارش، جنگجویان خارجی که تاکنون به گروه داعش در سوریه و عراق پیوسته اند، به بیش از 30 هزار نفر رسیده است.

ایالات متحده نسبت به نقشی که داعشی های آمریکایی پس از بازگشت از سوریه به کشور می توانند در حملات تروریستی ایفا کنند بسیار نگران است .

آمریکایی ها از تکرار حمله ای تروریستی به شیوه آنچه در پارس رخ داد بسیار نگران است.

تکرار حملات تروریستی در آمریکا تا یک ماه پیش تنها یک فرضیه بود اما پس از دو حادثه سرنگونی هواپیمای روسی و حملات پاریس، اینک این مسئله به شکل جدی تری از سوی مقامات امنیتی این کشور مورد توجه قرار گرفته است.

داعش گفته که با استفاده از ضعف بازرسی ها در فرودگاه شرم الشیخ، توانسه با قرار دادن بمب، هواپیمای مسافربری روسیه را سرنگون کند.