.
.
.

صورت مبهوت اولاند بعد از شنیدن خبر حمله‌های تروریستی پاریس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

درست مانند جرج بوش، رئیس جمهوری سابق آمریکا، که محافظش خبر حمله های تروریستی 11 سپتامبر را در گوشش نجوا کرد، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه هم خبر حمله تروریستی به شهر پاریس را از محافظش شنید.

بوش این خبر را صبح شنید و اولاند شب، اما هردو رهبر غربی از شنیدن این خبرها گیج و مبهوت شدند.اولاند برای تماشای مسابقه فوتبال فرانسه و آلمان به "استادیوم دوفرانس" در شمال شهر پاریس رفته بود که در ساعت 9:17 شب و بعد از گذشت یکساعت از شروع مسابقه فوتبال صدای اولین انفجار و به دنبال آن انفجارهای بعدی شنیده شد.

3 دقیقه بعد محافظ اولاند خبر حمله های تروریستی پاریس را در گوش او نجوا کرد و از او خواست تا استادیوم را ترک کند. و این درحالی بود که 80 هزار تماشاچی در استادیوم حضور داشتند.به گزارش روزنامه فرانسوی "لوپاریزین"، اولاند به "جایگاه امنیتی" برده شد، و مسابقه فوتبال تا به آخر ادامه یافت و فرانسه با 2 گل از آلمان برد.

در جایگاه امنیتی اولاند از حمله به سالن کنسرت "پاتاکلان" باخبر شد، که 1500 نفر برای شنیدن کنسرت یک گروه نوازندگان آمریکایی در آن جمع شده بودند و 80 نفر از آنها در این حمله تروریستی کشته شدند.