.
.
.

نخستین فیلم دیزنی پس از ۸۷ سال گم شدن پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیلم انیمیشن والت دیزنی که از دهه بیستم قرن گذشته گم شده بود، در آرشیو انستیتوی سینمای بریتانیا پیدا شد، قرار است این انیمیشن به زودی برای نخستین بار پس از ۸۷ سال اکران شود.

این انیمیشن کوتاه شش دقیقه‌ای که «سلیی بیلز» نام دارد، از زمان ساخته شدنش در سال ۱۹۲۸ مشاهده نشده است. این فیلم یکی از شخصیت‌هایی را به تصویر می‌کشد که مقدمه شخصیت «میکی ماوس» بود. بنا بر اعلام انستیتوی سینمای بریتانیا، این نسخه، تنها نسخه باقی مانده از این کار است.

این نسخه با کمک استویوهای انیمیشن سازی دیزنی ترمیم شد و قرار است به صورت جهانی در لندن اکران شود.

روبن پیکر مسئول اصلی محافظت در بخش آرشیو انستیتوی سینمایی بریتانیا در این باره گفت: «این هدیه‌ای زیبا است که فیلمی از والت دیزنی را پس از سالهای طولانی گم شدن بیابیم و بتوانییم سیلیی بیلز را پس از ۸۷ سال برای تماشاگرانی تازه اکران کنیم.»

این فیلم انیمیشن اولین شخصیت ابتکاری استودیوهای دیزنی را به تصویر می‌کشد. این شخصیت «اوزوالد خرگوش خوش شانس» است که پیش از میکی ماوس پا به جهان گذاشت.

این فیلم کوتاه را یکی از پژوهشگرانی کشف کرده که در حال پژوهش و تحقیق در کتابخانه الکترونیکی آرشیو ملی وابسته به انستیتوی سیمنای بریتانیا، یکی از بزرگترین مجموعه‌های فیلم در جهان است.