.
.
.

انفجار سوئد.. مردی که در حال نصب پرده بود جهان را ترساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بسیاری از رسانه‌های جهان جمعه ۶ نوامبر، خبری فوری از انفجار در پایتخت سوئد منتشر کردند؛ کشوری صلح طلب و آرام که این روزها بهشتی برای پناه‌جویان است.

رسانه‌های مختلفی خبر شنیدن صدای انفجاری مهیب در منطقه سودرمالم منتشر کردند که «العربیه.نت» یکی از آن‌ها بود و در این زمینه به روزنامه «افتون بلادت» سوئدی اشاره کرد. نخستین گمانه‌زنی‌ها از احتمال وجود اقدامی ترورستی حکایت داشت، اما در حقیقت تلاش مردی سوئدی برای نصف پرده‌ای روبروی پنجره‌اش به منظور ممانعت از ورود اشعه خورشید، پشت این ماجرا بود.

گزارش‌های اولیه به نقل از شاهدان عینی حاکی از آن داشت که صدای انفجار ساعت ۱۱:۴۰ به وقت محلی در منطقه سودرمالم که در قلب استکهلم پایتخت سوئد قرار دارد، شنیده شد؛ منطقه‌ای که در بخش قدیمی پایتخت قرار دارد.

شاهدان عینی بلافاصله گفتند مردی را دیدند که پشت پنجره‌ای ایستاده در حالی که پیراهن به تن دارد و شیئی شبیه کُلت در دست گرفته است؛ مساله‌ای که باعث شد پلیس زنگ خطر را به صدا در آورده و گفته‌های شاهدان عینی را جدی بگیرد، از این رو نیروهای پلیس و به همراه آن‌ها نیروهای امداد، به سرعت خود را به محل حادثه رساندند.

بنا بر گزارش «افتون بلادت»، پلیس سوئد بدترین احتمال‌ها را در نظر گرفت و اقدام مرد را از وجود گروگان‌هایی احتمالی در نزد او تصور کرد. اما پس از رسیدن به محل حادثه، مشخص شد که مرد در تلاش بود با استفاده از «دِریل» پرده‌ای را نصب کند اما «دِریل» از دستش می‌افتد، پنجره را شکسته، بر روی سقفی فلزی می‌افتد و صدایی مهیب ایجاد می‌کند.

شاهدان عینی در منطقه سودرمالم می‌گویند که صدای مهیبی شبیه صدای انفجار شنیدند. یکی از کاربران در صفحات شبکه‌های اجتماعی در این باره نوشت: «طبیعی است ملتی مسالمت جو که از قرن هفدهم در هیچ جنگی شرکت نکرده، فرق میان صدای انفجار و سقوط دِریل بر روی سقف را تشخیص ندهد».