.
.
.

آمریکا داروی جدید ضد سرطان از ویروس تبخال را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان غذا و داروی آمریکا (اف.دی.ای) برای اولین بار داروی جدیدی را تایید کرد که از ویروس تبخال برای نفوذ در غده های کشنده سرطانی و کاستن از اندازه استفاده می کند.

اف.دی.ای اعلام کرد که اجازه استفاده از داروی تزریقی "ایملیژیک"، ساخته شرکت "امگن" را صادر کرده است. این دارو برای غده هایی بکار می رود که با جراحی برداشته نمی شوند. یک دوره استفاده از این دارو 65 هزار دلار هزینه دارد و می تواند 6 ماه طول بکشد.

به گزارش سایت بریتانیایی گاردین، این دارو را مستقیم به بافت سرطانی تزریق می کنند، و ویروس تبخال پس از ورود شروع به نابودی سلولهای سرطانی می کند.

با وجود شیوه مداوای جدید این دارو، مقامات اف.دی.ای می گویند که هنوز شواهدی در مورد افزایش طول عمر دراثر استفاده از این دارو بدست نیامده است. آمارها نشان می دهد که این دارو در 16 درصد از بیماران باعث کوچک شدن غده سرطانی می شود، در حالیکه در داروهای سنتی ضد سرطان فقط 2 درصد این اتفاق می افتد.

اف.دی.ای اخیرا یک سری جدید از داروها که از راه سیستم ایمنی بدن عمل می کنند را مورد تایید قرار داده است. این داروها به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا سلولهای سرطانی را مورد حمله قرار دهد.