فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ثروتمندترین مردان تاریخ بشریت

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  به نظر شما چه کسی ثروتمند ترین انسان در تاریخ بشریت بود. بیل گیتس یا چنگیز خان مغول ؟ مسلما بیل گیتس، ثروتمندترین انسان در زمان ماست اما ثروتمندترین فرد در تاریخ بشریت چه کسی بود؟

  مجله آمریکایی «تایم» پس از انجام مصاحبه هایی با مورخان و اقتصاددانان، توانست 10 نفر ثروتمندترین انسان ها در تاریخ بشریت را مشخص کند.

  در بررسی روزنامه آمریکایی چنگیز خان، امپراتور مغولستان، با توجه به وسعت قلمروی امپراتوریش که از چین تا اروپا گسترده بود، رتبه دهم را از آن خود کرد. به نوشته این روزنامه بخشندگی چنگیز مغول یکی از دلایل نفوذ وی بود.

  بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت، با کسب رتبه نهم از 10 مرد ثروتمند تاریخ شناخته شد. وی این رتبه را با ثروت هشتاد میلیارد دلاری خود کسب کرده است.

  طبق ارزیابی این مجله رتبه هشتم را «آلن روفوس» برادر زاده ویلیام فاتح، فرمانروای نرماندی دارد. وی هنگامی که از دنیا رفت، چیزی معادل با بیش از 100 میلیارد دلار امروزی ثروت بر جا گذشت.

  در رتبه هفتم، جان دی راکفلر قرار گرفت که بیش از نود درصد از تولید نفت آمریکا را در کنترل خود داشت. ثروت راکفلر در سال 1918 یک و نیم میلیارد دلار برآورد شده است.

  ششمین رتبه را «اندرو کارنگی»، یک مهاجر اسکاتلندی دارد، که شرکت جی پی مورگان را با مبلغی معادل 372 میلیارد دلار فروخته بود.

  رتبه پنجم در میان ثروتمندترین انسان ها در تاریخ بشریت را « ژوزف استالین»، رهبر اتحاد جماهیر شوروی داشت. او سرمایه اش همان ثروت دولت روسیه بود که کاملا در قبضه او بود.

  طبق نوشته این مجله رتبه چهارم ثروتمندترین فرد تاریخ را یکی از بزرگترین امپراتوران سرخپوست دارد، که یکی از بزرگترین اقتصادهای در جهان آن زمان را در کنترل خود داشت.

  اما در رتبه سوم «شین دونگ» امپراتور چین قرار می گیرد که این شخص در جمع آوری مالیات و کنترل بزرگترین اقتصاد جهان در زمان خود مشهور بود.

  رتبه دوم را «آگوستوس» قیصر روم دارد که ثروتش معادل 4.6 تریلیون دلار بود. مصر یکی از سرزمین های خصوصی این پادشاه بود.

  اما مقام اول ثروتمندان تاریخ بشر را «مانسا موسی» پادشاه مالی امروزی در اختیار دارد، اگرچه که این کشور امروز به یکی از فقیرترین کشورها جهان تبدیل شده است.

  مالی بزرگترین کشور تولید کننده طلا بود. آنچه در باره پادشاه مانسا موسی نقل می شود می گویند او غنی ترین مرد زمان خود بود. او بسیار سخاوتمند بود، و در سر راه خود به حج بین مردم و مستمندان طلا تقسیم می کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران