فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو..هواشناسی روسیه هوای مساعد برای بمباران سوریه را پیش‌بینی می‌کند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  در حالی که روسیه به حملات هوایی خود در سوریه ادامه می‌دهد، تلاش کرملین برای بسیج کردن حمایت‌های محلی از این حمله، به حد غیر قابل پیش‌بینی رسید: «وضعیت آب و هوایی»

  سوم اکتبر، شبکه «روسیه ۲۴» در گزارش هواشناسی مفصلی، اوضاع آب و هوا در سوریه را پیش‌بینی کرد و گفت که این وضعیت برای حملات هوایی خوب است..

  گزارشگر هواشناسی تلویزیون «روسیه ۲۴» گفت: «ماه اکتبر به طور کلی برای پرواز هواپیماها بر فراز سوریه مناسب است.»

  پست سر این گزارشگر هم نقشه‌ای مفصل از سوریه شامل متوسط درجه حرارت، سرعت باد و شمار روزهای ابری ماه اکتبر، قرار داده اشت.

  گزارشگر گفت: «هر ده روز یک بار در سوریه باران خواهد آمد و میزان بارش از ۱۹ میلیمتر تجاوز نخواهد کرد. عمده این بارش‌ها در شمال محل انجام حملات هوایی روسیه خواهد بود اما این بارش بر این حملات تاثیری نخواهذ گذاشت.»

  روسیه حملات هوایی خود در سوریه را چهارشنبه ۳۰ سپتامبر آغاز کرد. مسکو ابتدا مدعی بود که مواضع شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به داعش را هدف قرار می‌دهد اما وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و دیگر کشورهای غربی اعلام کردند که جنگنده‌های روسی، مواضع دیگر گروه‌های مخالف حکومت بشار اسد را بمباران می‌کنند.

  گزارش‌هایی هم از شمار زیاد غیر نظامیان کشته شده توسط جنگنده‌های روسیه منتشر شد.

  شایان ذکر است که این اولین بار نیست که در روسیه، گزارش هواشناسی به مسائل سیاسی و نظامی ربط داده می‌شود. آوریل ۲۰۱۴ گزارشگر هواشناسی تلویزیون روسیه، وضیت آب و هوایی در شرق اوکراین را با وضعیت آب و هوایی در این منطقه مرتبط کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران