فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برای خوشبختی بیشتر زمان کار در سوئد به ۶ ساعت در روز کاهش یافت

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  با هدف افزایش تولید و خوشبخت‌تر کردن مردم، دولت سوئد ساعت‌های روزانه کار را به ۶ ساعت کاهش داد.

  کارفرمایان سوئدی نیز از این تغییرات جدید پیروی کرده و گفتند که کاهش ساعت کار به انجام کار بیشتر در ساعت‌های کمتر و همچنین فراهم کردن فرصتی برای مردم به منظور لذت بردن از زندگی‌شان، کمک می‌کند.

  شرکت تویوتا در گوتنبرگ، دومین شهر بزرگ سوئد، ساعت‌های کار روزانه کارمندانش را در ۱۳ سال پیش، به ۶ ساعت کاهش داده بود. این شرکت می‌گوید که این معدل کار، خوشبختی بیشتر، کاهش متوسط تغییر کارگران و افزایش سود به همراه داشت.

  شرکت «فیلیمندس» ویژه توسعه برنامه که در استوکهلم پایتخت سوئد مستفر است، صاحب طرح ۶ ساعت کار دز روز است. لینوس ولت مدیر اجرایی ای ن شرکت می‌گوید: «۸ ساعت کار روزانه به اندازه‌ای که برخی گمان می‌کنند، موثر نیست.»

  او می‌افزاید: «تمرکز بر روی یک کار به میزان ۸ ساعت، چالشی سخت است و برای غلبه بر این چالش، گاهی کار را متوقف می‌کردیم تا بتوانیم تحمل کنیم. همچنین اداره امور خصوصی دور از کار دشوار می‌شد.»

  ولت می‌گوید: «در برنامه ۶ ساعت کار در روز، استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کارمندان ممنوع است، جلسات کاری حد اقلی است و از تمام چیزهایی که ممکن است حواس را از کار پرت کند، دوری می‌شود. هدف دادن انگیزه به کارمندان در دفتر برای کار بیشتر است.»

  او ادامه می‌دهد: «در ساعت‌های کار جدید، مردم انرژی بیشتری برای اداره امور شخصی‌شان پس از پایان ساعت کاری می‌یابند؛ مساله‌ای که در ۸ ساعت کار روزانه کمتر پیدا می‌شود.»

  به نوشته مجله Science Alert، اکنون حتی برخی از پزشکان و پرستاران در سوئد، روزی ۶ ساعت کار می‌کنند.

  ساعت‌های کار در هلند سالانه ۱۳۸۱ ساعت است، در آلمان ۱۳۹۷ ساعت، در نروژ ۱۴۲۰ ساعت، در فرانسه، ۱۴۷۹ ساعت، در دانمارک ۱۵۲۶ ساعت و در ایرلند ۱۵۲۹ ساعت است.

  اما ساعت‌های سالانه کار در ژاپن ۱۷۴۶ ساعت، در مکزیک ۲۲۲۶ ساعت، در کره جنوبی ۲۰۹۰ ساعت، در یونان ۲۰۳۴ ساعت، در شیلی ۲۰۲۹ ساعت و در روسیه ۱۹۸۲ ساعت است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران