فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مسلمانان آمریکا نگران موج جدیدی از اسلام ستیزی هستند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  مسلمانان آمریکا با نگرانی و عصبانیت شاهد اوج گیری اسلام ستیزی در این کشور هستند که توسط دو نفر از محبوب ترین نامزدهای ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه آمریکا، دونالد ترامپ و بن کارسن، به آن دامن زده می شود.

  به گزارش رویترز، در یک مرکز مسلمانان در جنوب کالیفرنیا، در سالگرد 11 سپتامبر، یک گروه از مردان سفید پوست بر سر زنان و کودکان مسلمان در این مرکز فریاد می زدند که جای آنها در آمریکا نیست.

  2.8 میلیون مسلمان آمریکایی می گویند که با شدت گرفتن رقابتهای انتخاباتی اسلام ستیزی در آمریکا می تواند چهره زشت تری پیدا کند.

  بن کارسن، جراح مغز و اعصاب و کاندید ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه آمریکا، روز یکشنبه 20 سپتامبر در یک میتینگ انتخاباتی گفت که مسلمانان شایسته ریاست جمهوری آمریکا نیستند.

  در واکنش به این سخنان یک آمریکایی فلسطینی تبار گفت: "چنین ادعایی از سوی یک نامزد ریاست جمهوری آمریکا بسیار نگران کننده است."

  ستاد انتخاباتی کارسن روز دوشنبه از این سخنان او دفاع کرد و گفت که پیشنهاد ممنوعیت مسلمان برای ورود به رقابتهای انتخاباتی آمریکا را ندارد، اما از رهبری چنین نامزدی دفاع و پشتیبانی نخواهد کرد.

  در همین حال روز جمعه در میتینگ انتخاباتی دونالد ترامپ، دیگر نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه آمریکا، یکی از حاضران باراک اوباما را یک مسلمان خواند و او را مشکلی برای جامعه آمریکا دانست.

  ترامپ در دفاع از این رویداد گفت که وظیفه تصحیح حاضران در جلسات را ندارد، و در عین حال به باور او اوباما علیه مسیحیان آمریکا اعلام جنگ کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران