.
.
.

اسپانیا به سوری لگد خورده از فیلمبردار مجارستانی پناهندگی و شغل داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خورخه فرناندز دیاز وزیر کشور اسپانیا پنجشنبه ۱۷ سپتامبر اعلام کرد پناهجوی سوری که یک فیلمبردار زن مجارستانی به او لگد زده بود و چهارشنبه شب وارد اسپانیا شد، ‌می تواند در اسپانیا به زندگی خود ادامه دهد.

بنا بر اعلام این وزیر اسپانیایی وضعیت اقامت این فرد در این کشور در اسرع وقت قانونی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه دیاز در گفتگو با رادیو ملی اسپانیا گفت: «من هیچ مخالفتی ندارم که این مرد با ماجرایی که از آن اطلاع داریم و یک مربی فوتبال است، بتواند به همراه خانواده‌اش در ختافه (حومه مادرید) زندگی خود را بسازد و در اسپانیا باقی بماند و با خانواده‌اش خوشبخت شود.»

اسامه عبدالمحسن که مدتی در یکی از تیم‌های دسته اول سوریه سمت مربی‌گری داشته است، چهارشنبه شب به دعوت یکی از مدارس آموزش فوتبال، به همراه فرزندان خود وارد ختافه در حومه مادرید شد.

ویدئویی که این سوری را در حال فرار از دست نیروهای پلیس مجارستان با فرزندش «زید» در بغل نشان می‌دهد در یوتیوب مورد بازدید میلیون‌ها نفر قرار گرفته است. او درحالی که فرار می‌کرد براثر لگد یک فیلمبردار زن به زمین خورد. همسر و دو فرزند او هنوز در ترکیه هستند.

مانوئل آنگل گالان مدیر مرکز ملی آموزش مربیان فوتبال (ختافه) پس از آنکه در یکی از نشریات خواند که او در باشگاه دست اول «فتوه» سوریه سمت مربیگری را برعهده داشته، این مرد را به اسپانیا دعوت کرده است.

وزیر کشور اسپانیا گفت: «در این مورد اصول انسانی بر هر ملاحظه دیگری ارجحیت دارد.»

خورخه فرناندز دیاز در عین حال تصریح کرد در خصوص این مرد وضع فوق العاده‌ای وجود داشت.

وی هشدار داد: «‌ این ابتکار نمی‌تواند عمومیت یابد.»

این وزیر اسپانیایی در این خصوص به موضع اسپانیا اشاره کرد که خواستار راه حلی همه جانبه شامل مداخله در سوریه، ‌بازگرداندن مهاجران اقتصادی به کشورهای خود و طرح کمک به آفریقاست.

اسپانیا متعهد شده است بیش از ۱۷ هزار آواره از صد‌ها هزار آواره‌ای را که از ژانویه با فرار از سوریه و دیگر کشورهای در حال جنگ به اروپا وارد شده‌اند، بپذیرد.