.
.
.

برداشتن خطوط صورت با استفاده از مواد طبیعی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

می‌گویند خنده بهترین درمان است. اما خط خنده روی صورت یکی از بدترین نشانه های پیری است و حتی بعضی آنرا بدتر از چین و چروک دور چشم می دانند.

خط خنده که از کنار پره های بینی شروع و تا دو طرف لب ادامه دارد، در اثر خشک شدن پوست و کاهش کولاژن بوجود می آید و به مرور زمان در صورت پیدا می شود. سیگار و استرس هم این فرایند را سرعت می دهد.

استفاده از جراحی پلاستک برای بردن خطوط صورت هم خطرناک، هم دردآور و هم پرهزینه است. کرمهای ضد چروک هم همین مشکلها را دارند.

اما چند درمان خانگی برای چین و چروک صورت وجود دارد که بکارگیری مستمر آنها می تواند این خطوط را کم کند و چند سالی شما را جوانتر سازد.

مالیدن آبلیمو

کار ساده ای مانند مالیدن آبلیمو به روی خط خنده می تواند تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. ویتامین سی آبلیمو یک ماده مغذی مهم برای فراوری کولاژن است- پروتئینی که به پوست استحکام و لطافت می دهد. ویتامین سی همچنین اثری معجزه آسا بخاطر خنثی کردن رادیکالهای آزاد دارد که جلوی تکیده شدن پوست را می گیرد.

ماسک سفیده تخم مرغ با عسل

ماسک سفیده تخم مرغ پس از خشک شدن باعش کشیده شدن پوست شما می شود، و این نشانه خوبی است. سفیده تخم مرغ از نظر پروتئین غنی است و پوست را ترمیم می کند و چین و چروک صورت را کاهش می دهد. برای آماده کردن این ماسک، سفیده یک تخم مرغ را بزنید. یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید و روی خطوط خنده بمالید. بعد از 15 تا 20 دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.

خمیر آواکادو را روی خطوط خنده بمالید

آواکادو یکی از مهمترین ترکیبات کرمهای مراقبت از پوست است. این بخاطر وجود ویتامین ای در آواکادوست که خاصیت آنتی اکسیدانت دارد و به سلامتی پوست کمک می کند. یک تکه آواکادو را با چنگال له کنید و به روی خط خنده خود بمالید. رطوبت زیاد آن به میزان زیادی چین و چروک صورت را کاهش می دهد. با انجام مرتب و مستمر این کار پوست شما آب لازم را بدست می آورد و به تدریج چروکها کم می شوند.

با ژل آلو ورا آنها را از میان ببرید

یک ماده دیگر که در بسیاری از محصولات زیبایی بکار می رود ژل آلو وراست، که مانند آواکادو سرشار از ویتامین ای است. ژل آلو ورا ویتامین سی هم دارد. ترکیب ویتامین های ای و سی به درمان پوستهای صدمه دیده کمک می کند، پوست را سفت و مرطوب نگاه می دارد، و تولید کولاژن را افزایش می دهد.

استفاده از روغن نارگیل

طبیعت مواد بی خطر، ارزان و موثر بسیاری برای زیبایی در اختیار ما قرار داده است، و یکی از آنها روغن نارگیل است. این روغن یک مرطوب کننده فوق العاده برای پوست شماست. هرچه پوست شما مرطوب تر باشد، چین و چروک آن کمتر می شود. عادت کنید روغن نارگیل به روی خط خنده خود بمالید تا بمقدار زیادی اثر آنها را کم کنید. می توانید روغن نارگیل را به تمام صورت خود هم بمالید تا اثرات پیری و خشکی پوست را از میان ببرد.

خمیر پاپایا هم به بردن خط خنده کمک می کند

این میوه استوایی در بردن خطوط صورت بسیار موثر است. این میوه خاصیت ضد التهابی دارد که اثرات پیری را کم می کند. در ضمن پاپایا یک منبع بزرگ ویتامین سی است. این آنتی اکسیدانت در نگاه داشتن استحکام پوست و تولید کولاژن به شما کمک می کند.

از زردچوبه هم استفاده کنید

زردچوبه هم مانند پاپایا خاصیت ضد التهابی دارد. با اضافه کردن چند قطره آب به یک قاشق مرباخوری زردچوبه، خمیری بسازید و به روی خطوط صورت خود بمالید تا نقش برجسته آنها کاهش یابد. شما برای اثر بیشتر می توانید بجای آب چند قطره روغن نارگیل به زردچوبه بزنید.