.
.
.

یافتن اجساد شماری پناهجو در درون یک کامیون در اتریش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس اتریش روز پنج شنبه 27 اوت، اعلام کرد که شمار زیادی جسد متعلق به پناهجویان، درون یک کامیون در شرق این کشور یافت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هانس پیتر سخنگوی پلیس اتریش، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که جسد 20 تا 50 شخص را در کامیونی در یک بزرگراه در ایالت مرزی برگلاند در شرق کشور یافته‌اند.

خانم میکل لیتنز وزیر کشور اتریش، در این زمینه اظهار داشت:« این فاجعه عمیقا ما را متاثر کرد. قاچاقچیان جنایتکارند، هر که گمان کند که آنها مهربانند و به مردم کمک می‌کنند، نیاز به کمک دارد.»

بر اساس این گزارش، هنوز روشن نیست که این افراد چگونه و چه وقت، جان خود را از دست داده اند.

این حادثه در حالی اتفاق می افتد که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، به منظور مقابله با پدیده بی‌سابقه مهاجرت به اروپا، با رهبران کشورهای بالکان در وین دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

در سال 2015 بیشترین تعداد مهاجران از آفریقا، آسیا و خاورمیانه، به دلیل جنگ و درگیری در کشورهایشان از طریق دریا و زمین، خود را به قاره اروپا رسانده‌اند.

سباستیان کورز، وزیر خارجه اتریش، پیش از برگزاری کنفرانس وین، با اشاره به اینکه کشورش محدودیت‌های بیشتری را در مهاجرت اعمال خواهد کرد، اظهار داشت:« اتریش بیش از ایتالیا و یونان، پناهنده پذیرفته است، بنابراین نباید ادعا کرد که تنها ایتالیا و یونان از این لحاظ ضرر کرده‌اند.»