.
.
.

3 آمریکایی و بریتانیایی خنثی کننده حمله به قطار فرانسوی نشان افتخار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه 24 اوت نشان افتخار این کشور را به 3 آمریکایی و یک بریتانیایی اهدا کرد. این افراد یک مهاجم مسلح به یک قطار با 500 مسافر را خلع سلاح کرده اند.

فرانسو هولاند، رئیس جمهوری فرانسه به این مردان بالاترین نشان افتخار فرانسه را اهدا کرد و آنها را بخاطر کار خطیری که در مقابله با تروریسم انجام داده اند مورد ستایش قرار داد.

هولاند گفت این 3 آمریکایی سرباز هستند، "اما در روز جمعه آنها فقط یک مسافر عادی بودند. شما مانند یک سرباز و یک انسان مسئول عمل کردید."

هولاند نشان افتخار فرانسه را به سینه هوانورد آمریکایی اسپنسر استون، مامور گارد ملی آلک اسکارلاتوس، و دوست قدیمی آنها آنتونی سدلر زد. آنها موفق شدند یک مرد مسلح به سلاح خودکار را در یک قطار سریع السیر خلع سلاح کنند. یک بریتانیایی به نام کریس نورمن هم که در این ماجرا شرکت داشت نشان افتخار گرفت.

هولاند گفت: "شما مردان نشان دادید که در رویارویی با ترور، همه باید مقاومت کنیم. شما نمونه ای از شجاعت، اراده و امید هستید."

این افراد روز جمعه 21 اوت توانستند یک مرد مسلح مراکشی، به نام ایوب الخزانی، در قطار سریع السیر آمستردام- پاریس با دست خالی خلع سلاح کنند. الخزانی اکنون در بازداشت پلیس فرانسه است.