.
.
.

در خواست صدور مجوز کار برای گدایان در سوئد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر دادگستری سابق سوئد، توماس بودستروم از حزب سوسیال دموکرات، پیشنهاد کرده تا برای متکدیان در این کشور که یکی از مرفه‌ترین کشورهای جهان است مجوز کار صادر شود تا بتوانند بطور قانونی گدایی‌ کنند.

بخش فارسی رادیو سوئد در گزارشی گفته که وزیر دادگستری سابق سویدن، توماس بودستروم از حزب سوسیال دموکرات، می‌خواهد گداها برای گدایی‌کردن مجوز دریافت کنند.

بر اساس این پیشنهاد لازم است که شوراهای ولایتی یا شوراهای استانی کشور سوئد برای افرادی که در خیابان‌ها گدایی می‌کنند، اجازه‌نامه صادر کند.

بودستروم که در گفت‌وگو با برنامه رادیویی میکس میگاپول پیشنهاد خود را ارایه کرده در ادامه بیان داشته که شورای ولایتی بر وضعیت گدایی در خیابان‌‌ها نظارت داشته باشد و اوقات و محل گدایی باید از طرف این شورا تعیین شود.

وی همچنان به روزنامه پرتیراژ اکپرسین چاپ این کشور گفته که شوراهای استانی باید کارمندانی را نیز استخدام کند که با زبان گداها آشنا باشند.

این سخن بودستروم نشان می‌دهد که چه بسا بیشتر متکدیان غیر سوئدی و یا سوئدی‌های خارجی تبار هستند.

بر اساس رتبه‌بندی موسسه معتبر لگاتوم در سال 2014 درباره رفاه اجتماعی و شاخصه های مربوط به آن کشور سوئد جزو 10 کشور جهان است که در صدر فهرست این مؤسسه قرار گرفته و یکی از بهترین کشورهایی است که سطح رفاه اجتماعی بالایی دارد.