.
.
.

آمریکا "ویاگرای زنان" را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا (اف.دی.ای) روز سه شنبه 18 اوت، با توزیع قرص فلیبانسرین، که با نام تجاری "آدی‌یی" بفروش می رسد، و برای درمان ضعف میل جنسی در زنان بعد از عادت ماهیانه است، موافقت کرد.

دکتر جانت وودکاک، مدیر بخش دارویی اف.دی.ای گفت: "امروز یک داروی تایید شده برای مشکل بی میلی جنسی زنان ارائه می شود. ما به دنبال پیشبرد سلامت و بهداشت زنان هستیم، و از درمان بی خطر نابسامانی های جنسی در زنان حمایت می کنیم."

اما این اداره در مورد عوارض جانبی این قرص که می تواند در صورت مصرف با مشروبات الکلی باعث افت فشار خون و بیحالی شود هشدار داد.

به همین دلیل پزشکان و داروخانه هایی که این قرص را تجویز و یا عرضه می کنند باید یک دوره آموزشی ببینند تا بتوانند مجوز لازم را دریافت کنند.

اما بعضی از متخصصان می گویند که مشکل بی میلی جنسی در زنان بیشتر به ساختار فکری آنها مربوط می شود تا مصرف قرص.

دکتر جودی کاریانسکی، روانشناس بالینی و متخصص امور جنسی، می گوید: "میل جنسی زنان بسیار پیچیده است. فقط با مصرف یک قرص نمی توان انتظار داشت که ناگهان چراغها روشن شود. برای برانگیخته شدن میل جنسی، زن باید احساس خوبی از خود و بدنش داشته باشند. او باید حس کنند که مرد واقعا او را دوست دارد...این پیچیده است و مشابه مصرف قرص از طرف مرد نیست."

به گزارش شبکه خبری سی.ان.ان، بعضی ها به قرص جدید نام "ویاگرای زنان" را داده اند، اما این نامگذاری درست نیست. قرص ویاگرای مردان مشکل راست کردن آلت تناسلی را برطرف می کند و یک عمل فیزیکی است. اما قرص آدی‌یی روی سلسله اعصاب اثر می گذارد و بیشتر از نوع قرص های ضد افسردگی است.

شرکت دارویی اسپرات، توزیع کننده قرص آدی‌‎یی می گوید که این قرص میل جنسی زنان را 37 درصد افزایش می دهد. مقامات این شرکت می گویند که این قرص تمامی موارد بی میلی جنسی را برطرف نمی کند، اما می تواند برای مداوای این عارضه بکار گرفته شود.