.
.
.

سی.ان.ان: دانلد ترامپ کاندید پیشتاز حزب جمهوریخواه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس نظرسنجی جدید شبکه خبری سی.ان.ان، دانلد ترامپ، کاندید ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه این کشور، توانسته نظر مساعد این حزب را در بسیاری از مسائل مطرح شده بدست آورد و کاندید پیشتاز این حزب در انتخابات آینده این آمریکا خواهد بود.

در این نظرسنجی، ترامپ توانسته پشتیبانی 24 درصد از رای دهندگان جمهوریخواه را بدست آورد. نزدیکترین رقیب او جب بوش، فرماندار پیشین فلوریداست که فقط 11 درصد از رای دهندگان حزب جمهوریخواه از او پشتیبانی می کنند. 7 کاندید دیگر این حزب همگی زیر 10 درصد رای آورده اند.

ترامپ توانسته میزان محبوبیت خود را نسبت به نظرسنجی قبلی که در ماه گذشته جمع آوری شده بود، به میزان 6 واحد افزایش دهد. او هم اکنون کاندید محبوب حزب جمهوریخواه است، و 58 درصد رای دهندگان این حزب از نظرات او در باره مسائل مختلف خوششان می آید.

در همین حال ترامپ توانسته در دو ایالت کلیدی آیوا و نیوهمپشایر، از دیگر کاندیدهای حزب جمهوریخواه پیشی بگیرد و همین موضوع بر محبوبیت او در دیگر ایالتهای آمریکا افزوده است.

ترامپ توانسه در دو موضوع اقتصاد و مهاجرین غیرقانونی به درصد بالایی از محبوبیت برسد، بطوریکه 45 درصد از رای دهندگان حزب جمهوریخواه او را در زمینه برنامه های اقتصادی توانا می دانند، و 44 درصد از نظرات او در باره مهاجران غیرقانونی پشتیبانی می کنند. 33 درصد رای دهندگان نیز به او در جنگ با داعش اطمینان دارند.