.
.
.

ارتش ترکیه ۱۷ موضع پ.ک.ک را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ترکیه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعته گذشته، ۱۷ موضع شبه نظامیان حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را در استان هاکاری در جنوب شرق کشور، بمباران کرده است.

این حملات نشان از افزایش عملیات ترکیه علیه حزب شورشی کُرد دارد. این کشور شاهد افزایش درگیری میان نیروهای دولتی و حزب پ.ک.ک است که از سه دهه گذشته به دنبال خودمختاری است.

به گزارش خبرگزاری رویتز، پ.ک.ک روز سه شنبه مسئولیت انفجار روز دوشنبه مرکز پلیس استانبول را که به کشته شدن ۴ تن از جمله دو مهاجم انجامید، بر عهده گرفت. روز دوشنبه در سلسله حملات صورت گرفته به نیروهای امنیتی ترکیه، دستکم ۹ تن کشته شدند.

پ.ک.ک در بیانیه خود خواستار تمرکز بر حملاتی شد که «دشمن را نابود» می‌کند نه حملاتی که در آن «جنگجو» قربانی می‌شود.

ترکیه که عضو پیمان ناتو است، مه گذشته از آغاز «جنگ با تروریسم» خبر داد که طی آن، شبه‌نظامیان گروه دولت اسلامی موسوم به پ.ک.ک را در سوریه و نیروهای حزب پ.ک.ک را در شمال عراق، هدف قرار داد.

پیش از حملات هوایی به هاکاری، ارتش ترکیه روز یکشنبه در عملیاتی در استان شرقی ایگدر، هفت تن از شبه‌نظامیان پ.ک.ک را کشته بود.

منابع امنیتی می‌گویند که حزب پ.ک.ک در عملیاتی زمینی که ۲۰ دقیقه به طور انجامید، یک پایگاه نظامی در اقلیم شرناق را هدف حمله قرار داد و طی آن یک سرباز ارتش ترکیه کشته شد.