.
.
.

تاکید مجدد بریتانیا بر حمایت از ائتلاف به رهبری سعودی در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فيليب هاموند وزیر امور خارجه بریتانیا در مصاحبه ای اختصاصی با العربیه بار دیگر بر حمایت کشورش از ائتلاف عربی به رهبری سعودی که در یمن در حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری این کشور مواضع حوثی ها و متحدانشان را هدف حمله قرار می دهد، تاکید کرد.

هاموند گفت:«بریتانیا از طرح های پادشاهی سعودی و راه حل هایی که این کشور برای پایان دادن به بحران یمن ارائه می دهد، حمایت می کند».

وزیر امور خارجه بریتانیا افزود:«ما دلیل دخالت نظامی سعودی و کشورهای عربی را درک می کنیم و بریتانیا به تلاش های صلح برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی در این کشور اهمیت می دهد».

هاموند تاکید کرد، همه طرف های سیاسی به ویژه حوثی ها باید در چارچوب گفت وگوی ملی عمل کنند و به دخالت های خارجی در کشورشان پایان دهند.

هاموند با تاکید بر حمایت کشورش از کشورهای شورای همکاری خلیج،گفت: «بریتانیا هرگز همپیمانان خود را تنها نخواهد گذاشت و در برابر هر تهدیدی که ثبات و امنیت این کشورها را هدف قرار دهد، در کنار همپیمانان خود خواهد ایستاد».

هاموند در باره توافق هسته ای غرب با ایران گفت: «من مطمئنم که توافقی که ما با ایران به آن رسیدیم یک توافق خوب است وایران قادر نخواهد بود که به سلاح هسته ای دسترسی پیدا کند واین برای همیشه یک هدف برای ما بود».

وزیر امور خارجه بریتانیا گفت: «ما نگرانی همپیمانانمان را از دخالت های ایران در امور داخلی شان را درک می کنیم».