.
.
.

اوباما: در صورت حمله به ایران حزب‌الله تل‌آویو را موشک‌باران می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز نبائوم از سران یهودیان در آمریکا به نقل از باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور نقل کرد که گفته است در صورت شکست مذاکرات هسته ای با ایران و پس از آن حمله نظامی به پایگاه های اتمی این کشور، تل آویو پایتخت اسرائیل هدف حملات موشکی حزب الله قرار می گرفت.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل بار دیگر از یهودیان آمریکا خواست با توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 که 14 ژوئیه گذشته حاصل شد، مخالفت کنند.

در همین حال چهره های سرشناس در حزب جمهوری خواه که اکثریت کنگره آمریکا را در دست دارند، گفتند که ماه سپتامبر آینده بر سر رد یا قبول توافق هسته‌ای با ایران رای گیری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روزنبائوم یکی از رهبران یهودیان آمریکا که شامگاه سه شنبه 4 اوت با اوباما در کاخ سفید دیدار کردند، به رادیو اسرائیل گفت که رئیس جمهوری آمریکا به طور مفصل از پیامدهای به کار گیری گزینه نظامی و حمله به پایگاه هاه های اتمی این کشور در صورت رد توافق هسته ای تهران و قدرت های جهان سخن گفت.

روز نبائوم که از اعضای شورای ملی یهودیان و از اعضای حزب دموکرات است، از اوباما نقل کرد که گفته است: «اقدام ایالات متحده آمریکا در حمله به پایگاه های اتمی ایران، این کشور را به سمت جنگی فراگیر با آمریکا سوق می داد.. علاوه بر آن حمایت بیشتری از این کشور از تروریسم را می دیدید و موشک های حزب الله بر تل آویو سرازیر می شد.»

در مقابل نتانیاهو بار دیگر سه شنبه در یک سخنرانی برای گروه های یهودی در آمریکای شمالی که از راه اینترنت پخش شد، تاکید کرد که اسرائیل همچنان معتقد است توافق هسته ای حاصل شد برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتم کافی نیست.