.
.
.

پ.ک.ک مسئولت ترور دو افسر پلیس ترکیه را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به پ.ک.ک مسئولیت ترور دو افسر پلیس در جنوب شرق این کشور را بر عهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پ.ک.ک در بیانیه ای اعلام کرد که اقدام به کشتن دو افسر پلیس برای انتقام از حمله انتحاری روز دوشنبه در شهر کُرد نشین سوروچ صورت گرفته که دستکم 32 کشته بر جای گذاشته است.

این بیانیه افزوده است که دو افسر پلیس «در انتقام از همکاری آن ها با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش» حدود ساعت 6 بامداد چهارشنبه 22 ژوئیه در راس العین کشته شدند.

پیش از این یک مقام ترکیه روز چهارشنبه 22 ژوئیه از کشته شدن دو افسر پلیس این کشور در پی حمله افراد ناشناس در نزدیکی مرز با ترکیه، خبر داده بود.

به گزارش رسانه های ترکیه، عز الدین کجک، حاکم استان شانلی اورفه اظهار داشت: «هنوز نمی دانیم این حادثه با فعالیت های تروریستی ارتباط دارد یا نه.»

این حادثه دو روز پس از عملیات انتحاری در شهر سروچ روی داد.

انفجار انتحاری روز دوشنبه گذشته در یک مرکز فرهنگی در شهر شوروچ اتفاق افتاد، این شهر تنها 10 کیلومتر با عین العرب(کوبانی) سوریه فاصله دارد.

پس از آن این مقام مسئول که خواسته نامش فاش نشود گفته است: «با استناد به آزمایش های ژنتیکی تاکید می کنیم که عامل انتحاری مردی 20 ساله از شهر ادیامان (واقع در جنوب شرق ترکیه) است.»

شامگاه سه شنبه احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که پلیس این کشور هویت مظنون در حمله انتحاری را شناسایی کرده است.

داوود اغلو به خبرنگاران گفت: «هویت مظنون شناسایی شد و تحقیقات از ارتباط های احتمالی اش در داخل و خارج سوریه آغاز شده است. به احتمال زیاد انفجار، حمله ای انتحاری مرتبط با داعش بوده باشد.»