.
.
.

آنکارا: عامل حمله انتحاری سوروچ شهروند ترکیه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ترکیه اعلام کرد که عامل انتحاری حمله روز دوشنبه 20 ژوئیه در شهر سوروچ که دستکم 32 کشته بر جای گذاشت، یک شهروند 20 ساله است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این خبر را روز چهارشنبه یک منبع رسمی اعلام کرد.

این مقام مسئول که خواسته نامش فاش نشود گفته است: «با استناد به آزمایش های ژنتیکی تاکید می کنیم که عامل انتحاری مردی 20 ساله از شهر ادیامان (واقع در جنوب شرق ترکیه) است.»

از سویی دادگاهی در ترکیه حکم فیلتر شبکه اجتماعی توییتر را صادر کرد. دلیل این اقدام امتناع توییتر از حذف عکس های انفجار سوروچ و فراخوان های «تظاهرات غیر قانونی» است. بنا بر حکم، در صورت اقدام توییتر به اجرای درخواست دادگاه ترکیه در حذف برخی از موارد منتشره، فیلترینگ برداشته خواهد شد.

پیشتر دادگاهی در سوروچ انتشار عکس های حمله انتحاری را بنا به درخواست دادستانی کل، ممنوع کرده بود. این دادگاه در حکم خود خواستار حذف عکس های حمله و فراخوان های «تظاهرات غیر قانونی» شده بود.

شامگاه سه شنبه احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که پلیس این کشور هویت مظنون در حمله انتحاری را شناسایی کرده است.

داوود اغلو به خبرنگاران گفت: «هویت مظنون شناسایی شد و تحقیقات از ارتباط های احتمالی اش در داخل و خارج سوریه آغاز شده است. به احتمال زیاد انفجار، حمله ای انتحاری مرتبط با داعش بوده باشد.»