.
.
.

نامزد جمهوریخواه: در اولین روز کاری توافق با ایران را لغو می کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسکات والکر، فرماندار ایالت ویسکونسین آمریکا شامگاه دوشنبه برابر با بامداد سه شنبه در خاورمیانه در یک گردهم آیی رسما کاندیداتوری خود برای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد وتعامل با ایران را به باد انتقاد گرفت. وی سیاست اوباما را در این باره به تمسخر گرفته و گفت اگر به ریاست جمهوری برسم، در اولین روز کاری ام توافق با ایران را لغو وفلج کننده ترین تحریم ها را بر این کشور اعمال خواهم کرد.

وی با تاکید گفت: "اوباما، ایران را کشوری می نامد که می توان با آن تعامل کرد. اگر من رئیس جمهوری شوم در اولین روز کاری ام این توافق بد را لغو و فلج کننده ترین تحریم ها را بر این کشور اعمال خواهم کرد". وی توسط جمعیت 3 هزاری نفری که در این گردهمآیی حضور یافته بودند با کف زدن های مداوم تشویق شد.

فرماندار ویسکونسین که به رک گویی معروف است، هنگام اعلام کاندیداتوری خود شدیدا به سیاست های اوباما تاخت.

حضوریک گروگان سابق آمریکایی درگردهم آیی

اسکات والکر گفت: "من زمانی را به یاد می آورم که 66 هموطن ما توسط رژیم ایران 444 روز به گروگان گرفته شدند. آنموقع من و برادرم برای به یاد آوردن آنها رشته ابریشمی را دور درخت باغ خانه مان بستیم".

هنگامی که وی این سخنان را بیان داشت از وسط جمعیت دست یکی از حضار بالا رفت و گفته های وی را تایید کرد و این شخص کسی نبود جز یکی از گروگان های سابق آمریکایی که اسارت تهران را تجربه کرده بود. حضار در این ضمن نیز وی را با کف زدن های مداوم همراهی کردند.

ترک تحصیل از دبیرستان

اسکات والکر از هر دوی هیلاری کلینتون و جب بوش دیگر نامزدان مطرح، که هر دو تحصیلات بالای حقوقی دارند متمایز است. این وجه تمایزوی به نداشتن تحصیلات بالا و یا تعلق نداشتن به خانواده مشهور و یا ثروتمندی از سیاستمداران آمریکایی بر می گردد.

والکر برای شرکت در سیاست محلی و انتخابات ایالتی ویسکونسین تحصیلات را از دوران دبیرستان ترک کرد.

وی حالا تبدیل به یک فرماندار نترسی شده است که به مبارزه با اتحادیه های کارمندان دولتی این ایالت رفت و تلاش آنها را با فراخواندن انتخابات زود هنگام و برکناری اش از فرمانداری این ایالت را ناکام ساخت.

والکر چندین ماه است که در رده دوم محبوبیت در لیست کاندیداهای حزب جمهوری خواه برای ریاست جمهوری قرار داشته است که در این جلسه رسما کاندیداتوری خود را اعلام داشت. در ایالت آیووا ، وی از دیگر کاندیداها پیشی دارد.

سیاستمداری صادق

"المر کریمان" یک جانباز جنگی آمریکایی می گوید: "این احمقانه است آنچه را که داری به دشمنت بدهی تا در مقابلت قد علم کند. ما در دوران ریاست جمهوری اوباما تضعیف شده ایم و ضعیف ها هستند که همیشه مورد حمله قرار می گیرند".

وی که تی- شرتی با پرچم آمریکا وعقاب که علامت ایالات متحده بر تن دارد می افزاید: "به همین دلیل است ما به رئیس جمهوری قوی مانند والکر نیاز داریم. شما برای اینکه فردی هوشمند باشید لازم نیست حتما به دانشگاه رفته باشید. ببین به بنیانگذار مایکروسوفت که هرگز دبیرستان را هم تمام نکرد".

پسران مشورت می دهند

اسکات والکر مخالف سقط جنین ، قوانین سختگیرانه داشتن اسلحه و ازدواج همجنسگرایان در ایالات متحده است.

اما ، مات و آلکس والکر دو پسر وی که از مراکز تحصیلی خود برای مدتی مرخصی گرفته اند تا پدرشان را برای کاندیداتور کمک کنند، از وی خواسته اند نظرش را در این سه مورد جنجالی که بالا بیان شد، تغییر دهد اما وی حاضر نشده از نظرات خود کوتاه بیاید.

والکر تاکید کرد: "من می دانم چطور مشکلی را باید حل کرد. زمان آن فرا رسیده است آنچه را که ویسکونسین به دست آورده، آمریکا نیزاز آنها بهره مند شود".