.
.
.

وزیر نیروی هوایی آمریکا: روسیه بزرگترین تهدید برای ایالات متحده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دبورا جیمز وزیر نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا می گوید که روسیه بزرگترین تهدید برای امنیت ملی آمریکا است.

او تاکید کرد که ایالات متحده باید بر حضور نظامی خود در سراسر اروپا بیفزاید. این در حالی است که پیمان ناتو به خاطر چالش های موجود در بودجه، در پی کاهش هزینه های خود است.

جیمز در مصاحبه چهارشنبه 9 ژوئیه در مصاحبه با تلویزیون رویترز گفت که پس از سلسله ای از سفرها به کشورها یهمپیمان ایالات متحده از جمله لهستان «می توانم بگویم که روسیه بزرگترین تهدید است.»

او افزود که واشینگتن به اقدام های «نگران کننده» اخیر روسیه با افزایش حضور نظامی خود در اروپا پاسخ خواهد داد و به استقرار ناوگان های جنگنده های F-16 در این منطقه ادامه خواهد داد.

جیمز از این که تا کنون تنها چهار کشور از مجموع بیست و هشت کشور عضو پیمان ناتو به تعهد خود در پرداخت 2دردصد از درآمد داخلی به صنعت دفاع عمل کردند، ابراز ناخرسندی کرد.

او اذعان کرد که اروپا با چالش های سختی در زمینه اقتصاد و مهاجرت روبرو است اما ائتلاف نظامی و تعهدات مرتبط با آن باید اولویتی روشن داشته باشد.

او ادامه داد که با توجه به تنش ها، نیروی هوایی آمریکا به تلاش خود برای کاهش تکیه ایالات متحده به موتورهای موشک های روسی RD-180 برای پرتاب ماهواره های صنعتی با اهداف نظامی و جاسوسی، ادامه خواهد داد.