.
.
.

ارتش آمریکا 40 هزار تن از نیروهایش را تعدیل می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که ارتش این کشور، 40 هزار پست نظامی و 17 هزار پست غیر نظامی خود را طی دو سال آینده کاهش خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقال مسئول که خواسته نامش فاش نشود گفته است که اعلام این برنامه در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت.

در همین حال روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» سه شنبه 7 ژوئیه با استناد به سندی که منبعش را مشخص نکرده، اعلام کرده که کاهش این شمار از نیرو «بر ماموریت های ملی و بین المللی نیروهای زمینی ارتش آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.»

این روزنامه افزوده است که این برنامه، این هفته اعلام خواهد شد و هدف از آن، رساندن نیروهای ارتش آمریکا به 450 هزار نیرو تا پیش از پایان سال مالی سال 2017 است.

این گزارش خاطرنشان کرده است که اجرای این طرح به دلیل الزامات مالی صورت می گرد.

این گزارش ادامه داده است که چنانچه ماه اکتبر شاهد کاهش بودجه باشیم، همانگونه که در سال 2013 روی داد، پس باید 30هزار پست نظامی اضافه لغو شود.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اوایل فوریه اعلام کرده بود که در پیش نویس بودجه سال 2016، بودجه نظامی 585 میلیارد دلاری در نظر گرفته شده که نسبت به سال پیش از آن، 38 میلیارد دلار افزایش داشته است.

50.8 میلیارد دلار از این مبلغ به عملیات نظامی در افغانستان و عملیات علیه گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در عراق و سوریه اختصاص خواهد یافت.