.
.
.

اوباما: داعش 40درصد مناطقی که تصرف کرده بود را از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ائتلاف بین الملل به رهبری واشینگتن تا کنون بیش از 1000 حمله هوایی علیه مواضع گروه دولت اسلامی موسوم به داعش انجام داده و این گروه را مجبور کرده است که از بیش از 40 درصد از مناطقی که در عراق و سوریه تصرف کرده بود، عقب نشینی کند.

به گزارش خبرگزاری ها، اوباما که دوشنبه 6 ژوئیه در کنفرانسی خبری سخن می گفت، متعهد به افزایش پشتیبانی ها از مخالفان میانه روی حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در جنگ داخلی این کشور شد. او ادامه داد که آمریکا خواهان اقدامات بیشتر برای جلوگیری از حملات گروه داعش و به شکست کشاندن تلاش هایش برای نیروگیری است.

اوباما که در مقر وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) سخن می گفت خاطرنشان کرد که جلوگیری از حملات انفرادی دشوار است.

او ادامه داد که ایالات متحده به رصد کردن عملیات کمک رسانی به گروه داعش ادامه خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود که در حال حاضر برنامه ای برای اعزام نیروهای آمریکایی بیشتر به خارج از کشور وجود ندارد. او خاطرنشان کرد که جنگ علیه گروه داعش، نتیجه ای سریع نخواهد داشت.

اوباما تاکید کرد که با وجود شریکی قوی بر روی زمین در عراق، ایالات متحده و همپیمانانش موفق به شکست گروه داعش خواهند شد.

او گفت که آموزش چنین گروه هایی افزایش یافته و سقوط رمادی مرکز استان الانبار عراق به دست شبه نظامیان داعش، دولت این کشور را دچار شوک کرد.

اوباما ادامه داد که شمار زیادی از داوطلبان سنی به برنامه آموزش آمریکا پیوسته اند و آن ها می توانند نیرویی جدید علیه داعش را تشکیل دهند.