فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گزارش تصویری.. نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  تا کنون 16 شخصیت آمریکایی به طور رسمی اعلام کرده اند که قصد دارد نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 شوند. آن ها به همین منظور، با تاسیس کمپین های انتخاباتی، تبلیغات خود را آغاز کردند.

  1- هیلاری کلینتون:

  هیلاری کلینتون عزم خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا از راه فیلمی ویدیویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، اعلام کرد. او در زندگی حرفه ای خود، سمت های سناتور، وزیر امور خارجه و بانوی اول آمریکا را عهده دار بود. او دارای بیشترین محبوبیت در میان نامزدهای حزب دموکرات آمریکا برای ریاست جمهوری به شمار می آید.

  2- لِندسی گراهام:

  لِندسی گراهام سناتور کارولینای جنوبی است. او نهمین جمهوری خواه است که نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا اعلام گرئه است. گراهام امیدوار است تجربه اش در سیاست خارجی، او را از دیگر نامزدهای رقیب متمایز کند.

  3- تِد کروز:

  تِد کروز سناتور محافظه کار حزب جمهوری خواهد است که امیدوار است رهبری حزبش را در دست بگیرد. او در یک سخنرانی در ماه مارس گذشته، عزم خود را برای ورود به رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 اعلام کرد.

  4- راند پُل:

  راند پُل سنانور جمهوری خواه ایالت کنتاکی است که مال آوریل گذشته اعلام کرد می خواهد وارد رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا شود. پدرش رون پُل پیش از این برای ریاست جمهوری از ایالت تگزاس نامزد شده بود.

  5- مارکو روپیو:

  مارکو روپیو ماه آوریل گذشته در تجمعی پرشور در میامی، ورود خود را به رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا اعلام کرد.

  6- پِرنی ساندرز:

  سنانور مستقل پرنی ساندرز که به دموکرات ها نزدیک است، در ایمیلی که ماه آوریل گذشته برای هواداران خود ارسال کرد، اعلام کرد که می خواهد برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 نامزد شود. از مشهورترین سخنان او این است که «آمریکا به انقلاب سیاسی طبقه کارگر نیاز دارد تا دولت از ملیاردها باز پس گرفته شود.»

  7- کارلی ویورینا:

  کارلی ویورینا رئیس اجرایی سابق شرکت هیولیت-پاکارد (HP) عزم خود برای به دست آوردن نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را ماه آوریل گذشته اعلام کرد. او مشاور سناتور میت رومنی در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 بود.

  8- بین کارسون

  بین کارسون پزشک اعصاب بازنشته در یک سخنرانی در ماه می گذشته در حضور هزاران نفر در شهر دیترویت، اعلام کرد که می خواهد در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا شرکت کند. او از محافظه کاران است.

  9- مایک هوکابی:

  مایک هوکابی حاکم سابق ایالت آرکانساس ماه مه گذشته در تجمعی پر شور در همین ایالت، اعلام کرد که می خواهد نامزد رقابت های ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا شود. این دومین بار است که این عضو حزب جمهوری خواه آمریکا قصد دارد نامزدی حزبش را برای انتخابات ریاست جمهوری به دست آورد. او در سال 2008 شکست خورده بود.

  10- ریک سانتورام:

  ریک سانتورام سناتور پنسیلوانیا ماه مه گذشته گفت که می خواهد نامزدی حزب جمهوری خواه را در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 حائز شود. او محافظه کارترین نامزد انتخابات به شمار می آید و در سال 2012 در رقابت های داخلی حزب، شکست خورده بود.

  11- جورج پاتاکی:

  جورج پاتاکی حاکم سابق نیویورک از راه ویدیویی که ماه می گذشته در سایت یوتیوپ منتشر کرد، رسما اعلام کرد که می خواهد در رقابت های سال 2016 شرکت کند تا وارد کاخ سفید آمریکا شود. این عضو حزب جمهوری خواه سه دوره حاکم نیویورک بود. حملات 11 سپتامبر به برج های دوقلوی سازمان تجارت جهانی نیویورک، در دوره او رخ داد.

  12- مارتن اومالی:

  مارتن اومالی حاکم سابق مریلند، تبلیغات خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، ماه مه گذشته در بالتیمور آغاز کرد. این عضو حزب دموکرات امیدوار است بتواند نظر پیشروهای حزب را به خود جلب کند و رقیب اصلی درون حزب خود را هیلاری کلینتون می داند.

  13- لینکون چاوی

  لینکون چاوی حاکم رود آیلند، ماه ژوئن از پشت تریبون دانشگاه جورج مایسون ورجینیا اعلام کرد که می خواهد نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا شود. چاوی پیشتر در مجلس سنای آمریکا در یک بار از حزب جمهوری خواه و بار دیگر به صورت مستقل حاضر بود. او اما اکنون در انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات شرکت خواهد کرد.

  14- ریک پِری

  ریک پِری حاکم سابق تگزارش ماه ژوئن گذشته اعلام کرد که می خواهد از حزب جمهوری خواه، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریما شود. او در سال 2012 نامزد شده بود اما به دلیل اشتباهات فاحش در یکی از مناظره ها و در برخی از سخنرانی ها، انصراف داده بود.

  15- جِب بوش:

  جِب بوش حاکم سابق ایالت فلوریدا ماه ژوئن گذشته آغاز به کار کمپین انتخاباتی خود را به منظور شرکت در رقابت های ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا از حزب جمهوری خواه، اعلام کرد. در حالی که بتواند موفق شود، این نخستین بار خواهد بود که سه تن از یک خانواده در تاریخ ایالات متحده آمریکا، به ریاست جمهوری می رسند. جورج بوش پدر و جورج دبلیو بوش برادر او هستند.

  16- دونالد ترامپ

  دونالد ترامپ بازرگان و ستاره تلویزونی برنامه ریلتی شوی که شهرتی جهانی دارد، تمایل خود را برای به دست آوردن نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا را، در یک سخنرانی در برج «ترامپ تاور» نیویورک، اعلام کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران