در سقوط هواپیمای سی 130 اندونزی 113 تن جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک فروند هواپیمای نظامی اندونزی از نوع هرکولس سی - 130 اندکی پس از برخاستن از باند فرودگاه در منطقه ای مسکونی سقوط کرد. خلبان هواپیما به دلیل مشکل فنی تقاضای بازگشت کرده بود و هنگام دور زدن در منطقه مسکونی سقوط کرد.

مقامات اندونزی اعلام کردند این هواپیمای نظامی پس برخاستن با نقص فنی روبرو شد و روی یک هتل و چند منزل مسکونی در شهر "مدان" سومین شهر بزرگ این کشور در استان سوماترا سقوط کرد.

مقامات اندونزی تا لحظه مخابره این خبر گفتند که تاکنون اجساد 41 را پیدا کرده و به بیمارستان انتقال داده اند.

به گزارش خبرگزاری آنتارا اندونزی اعلام کرد پلیس تعداد مسافران ثبت شده هواپیمای نظامی حمل و نقل ارتش که ساعت 11 ظهر امروز به وقت محلی در شهر مدان سومین شهر بزرگ اندونزی سقوط کرد حامل 113 سرنشین بود.

از این هواپیما که از سال 1964 در ارتش اندونزی فعال بوده برای جابجایی نظامیان و تدارکات ارتش در مناطق مختلف استفاده می شد.

رویترز به نقل از رسانه های اندونزیایی گزارش داد که هواپیما پس از برخاستن از فرودگاه با برج مراقبت تماس گرفت و از نقص فنی در هواپیما خبر داد و اجازه بازگشت خواست که به آن اعطا شد اما پیش از رسیدن به فرودگاه در یک منطقه مسکونی سقوط کرد.

در 10 سال گذشته این دومین بار است که سقوط هواپیما در شهر مدان صورت می گیرد. سال 2005 نیز یک فروند بوئینگ 737 خطوط هوایی ماندالا پس از برخاستن از باند فرودگاه بر روی مناطق مسکونی سقوط کرد که در نتیجه 43 نفر کشته شدند.

تا ساعت 15 به وقت محلی 41 جسد از محل سقوط هواپیما به بیمارستان منتقل شده، اما پلیس اعلام کرد در حال حاضر قادر به شناسایی نظامی و یا غیرنظامی بودن اجساد نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید