هجوم یونانی ها برای خرید پول مجازی #"بیت کوین"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هزاران شهروند مستاصل یونانی سعی می کنند اندوخته عمر خود را به پول مجازی "بیت کوین"، تبدیل کنند و ارزش دارایی خود را در صورت فروپاشی اقتصادی کشورشان حفظ کنند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی دیلی میل، در 10 هفته گذشته میزان تقاضا برای پول مجازی بیت کوین در #یونان 79 درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که دولت یونان تهدید کرده در صوت اخراج از حوزه یورو، به دادگاه شکایت می کند، و وزیر دارایی این کشور گفت: "عضویت ما قابل مذاکره نیست."

حقوق بگیران نگران یونانی روز سه شنبه 30 ژوئن در مقابل در بسته بانکهای این کشور صف بستند. این دومین روز تعطیلی بانکها در یونان است که به دستور دولت فعلا بسته خواهند ماند و شهروندان این کشور فقط حق دارند روزانه 60 یورو از حسابهای خود برداشت کنند.

یونان قرار است هفته آینده در مورد بسته کمکهای مالی اروپا به این کشور به پای صندوقهای رای برود و در یک همه پرسی به این بسته رای دهد.

الکسی سیپراس، نخست وزیر یونان از رای دهندگان یونانی خواست که روز یکشنبه آینده به بسته کمکهای مالی اروپا رای منفی بدهند، در حالیکه در مقابل رئیس اتحادیه اروپا از مردم یونان خواست تا با رای مثبت خود به ادامه حضورشان در این اتحادیه رای دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید