عامل حمله فرانسه با سر بریده قربانی عکس «سلفی» گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نزدیک به تحقیقات درباره حمله روز جمعه 26 ژوئن به کارخانه تولید گاز در شهر لیون فرانسه اعلام کردند که یاسین صالحی مظنون در این حمله با سر بریده مدیر کارخانه، عکس سلفی انداخته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از این منابع گفته است که این عکس به وسیله «واتس اپ» به شماره ای در آمریکای شمالی فرستاده شده است.

او ادامه داد که مقام های مسئول تا کنون نتوانسته اند محل حضور شخصی را که عکس به او فرستاده شده، مشخص کنند به ویژه این که ممکن است شماره ای که به آن عکس ارسال شده، ممکن است تنها به عنوان شماره ای برای دریافت و ارسال دوباره عکس به شماره ای دیگر به کار رفته باشد.

این منبع خاطرنشان کرد که محققان در حال رد یابی عکس هستند تا بتوانند دریافت کننده آن را در فرانسه یا خارج از آن بیابند.

به گفته محققان، یاسین صالحی وارد کارخانه گاز صنعتی در منطقه سان کوانتان والاوییه شد و پس از کشتن مدیر 54 ساله این کارخانه، سر او را از تنش جدا کرد. او سپس شماری از کپسول های گاز کارخانه را منفجر کرد.

صالحی (35 ساله) توسط نیروهای امنیتی در محل حمله دستگیر شد. پدر او الجزایری و مادرش مغربی هستند. او در سال های 2006 تا 2008 از سوی سازمان های اطلاعاتی جزو افرادی شناسایی شد که تهدیدی احتمالی برای امنیت فرانسه تشکیل می دهند؛ از این رو در آن دوره تحت نظر بود.

به گفته دادستان کل فرانسه، دستگاه های اطلاعاتی سال های 2011 و 2014 را به دلیل ارتباط با محافل تندرو در شهر لیون، بار دیگر تحت نظر قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size