حدود 500 فرانسوی هم اکنون در سوریه و عراق هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دستگاه های مبارزه با تروریسم فرانسه، 473 تن از شهروندان این کشور را که هم اکنون در سوریه و عراق هستند، شناسایی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک منبع آگاه در این باره گفته است که دستگاه مبارزه با تروریسم فرانسه، 119 فرانسوی را برشمرده است که تا کنون در مناطق شاهد درگیری کشته شده اند. این در حالی است که 217 فرانسوی به فرانسه بازگشته اند.

چنانچه این شمار، به شمار کسانی که در راه پیوستن به تندروها در سوریه و عراق هستند و آن هایی که تمایل خود را برای پیوستن به آن ها ابراز کرده اند اضافه شود، شمار این فرانسوی ها به 1800 تن می رسد.

با وجود این که همه آن ها به طور حتم در نبردها مشارکت نمی کنند به ویژه این که شماری زن نیز در میان آن ها وجود دارد، اما بازگشت آن ها به فرانسه پس از آن که تندروتر شده اند و در میدان های جنگ تجربه کسب کرده اند، نگرانی بزرگی برای مقام های فرانسوی به وجود آورده است.

به گفته مقام های نزدیک به تحقیقات، مقام های فرانسه تا کنون دلیلی ندارند مبنی بر این که یاسین صالحی مظنون در حمله به کارخانه گاز در حومه شهر لیون در جنوب غرب فرانسه، پیش از این به سوریه و عراق سفر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید