عامل بمب‌گذاری‌های سال 2013 بوستون به اعدام محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک قاضی قدرال در ایالات متحده آمریکا، چهارشنبه 24 ژوئن رسما یکی از عاملان بمب گذاری در ماراتون بوستون را به اعدام محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بمب گذار محکوم به اعدام، جوهر سارنایف (21 ساله) نام دارد. او از اقدام خود پوزش خواهی کرد.

جورج اوتول قاضی در دادگاه فدرال در بوستون گفت: «تو را به اعدام محکوم می کنم.» صدور این حکم پس از آن صورت گرفت که هیئت منصفه دادگاه روز 15 ماه مه، رای خود را برای اعدام عامل دو انفجار 15 آوریل 2013 ایالت بوستون صادر کرده بود.

پیش از آن جوهر سارنایف در جریان جلسه دادگاه، به خاطر کشته شدن شمای از مردم در انفجارها، «پوزش خواهی» کرده بود. او به زابن انگلیسی با صدایی پایین گفته بود: «می خواهم از قربانیان و نجات یافتگان پوزش بخواهم». او ادامه داده بود: «متاسفم به خاطر جان هایی که گرفتم و رنج ها و زیان هایی که سبب شدم.» او ابراز امیدواری کرد که خداوند با او، برادرش و خانواده اش، مهربان باشد.

این برای نخستین بار است که جوهر سارنایف عامل انفجار 15 آوریل 2013 بوستون که به کشته شدن 3 تن و زخمی شدن 264 تن دیگر انجامید، سخن می گوید.

جوهر سارنایف که مسلمان آمریکایی چچنی تبار است، هنگام بمب گذاری به همراه برادر بزرگش تیمور لنگ که در جریان تعقیب و گریز نیروهای پلیس کشته شد، دانشجویی 19 ساله بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید