آمریکا مجوز تماس با گروه‌های تروریستی گروگانگیر را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به خاطر موضعش در مخالفت با مذاکره با گروه های تروریستی یا پرداخت فدیه به منظور آزادی گروگان های آمریکایی، در معرض انتقادهای بسیاری قرار دارد.

اما اکنون اوباما اصلاحاتی جدید بر تصمیم های خود وارد کرده که شامل دادن اجازه به مذاکره با آدم ربایان می شود. همچنین خانواده های گروگان ها در صورت پرداخت فدیه، در معرض تعقیب قضایی قرار نخواهند گرفت. تلاش های سازمان های فدرالی نیز بدین منظور هماهنگ خواهد شد.

اوباما در کاخ سفید در حالی که در میان خانواده های گروگان های کشته شده توسط داعش همچون جیمز فولی خبرنگار آمریکایی حضور داشت، اعلام کرد که اصلاحاتی ریشه ای در سیاست واشنگتن در تعامل با گروه هایی که آمریکایی ها را به گروگان می گیرند، انجام داده است.

او گفت که اجازه خواهد داد با گروه های گروگان گیر، تماس صورت گیرد.

او خاطرنشان کرد که اکثر اصلاحات با درخواست خانواده های گروگان ها اعمال شده است.

رئیس جمهوری آمریکا یک دیپلمات کارکشته را به منظور هماهنگی تلاش های دولت و خانواده های گروگان ها از راه یک کمیته ویژه در ساختمان اف بی آی، منصوب خواهد کرد.

در عین حال اوباما گفت که به شدت معتقد است پرداخت پول به گروگان های، زندگی دیگر آمریکایی ها را در معرض خطر قرار خواهد داد و بدین ترتیب ایالات متحده از همان تروریست هایی پشتیبانی خواهد کرد که با آن ها در نبرد است.

رئیس جمهوری آمریکا در جریان اعلام این دستور اجرایی خود گفت که دولت، سلامت شهروندانش را یک اولویت می داند و تمام توان خود را برای آزادی آن ها به کار خواهد بست. او افزود خانواده های گروگان هایی که تصمیم به مذاکره مستقیم با گروگان گیران بگیرند یا فدیه پرداخت کنند، تحت تعقیب قضایی قرار نخواهند گرفت.

ماموریت کمیته اف بی ای جمع آوری اطلاعات درباره گروگان ها و تماس با خانواده های آن ها خواهد بود.

اوباما به عملیات موفق واحدهای ویژه ای نیز اشاره کرد که به آزادی گروگان ها انجامید، از جمله آن عملیاتی است که در سومالی روی داده است.

او گفت که از یازدهم سپتامبر، 80 آمریکایی به گروگان گرفته شدند که حدود نیمی از آن ها آزاد شدند.

اوباما پیشتر دستور بازنگری در سیاست تعامل با گروگان گیران شهروندان آمریکایی را پس از آن صادر کرده بود که از سوی خانواده های گروگان ها به ویژه در عراق و سوریه، در معرض انتقادهای شدید قرار گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size