پس از 100 سال.. عکس یک زن بر روی دلار آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه 18 ژوئن اعلام کرد که اسکناس 10 داری حامل عکس یک زن چاپ خواهد کرد؛ اقدامی که در بیش از صد سال پیش بی سابقه است و همواره عکس های سیاستمداران مرد بر اسکناس های سبز رنگ جای گرفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تا کنون مشخص نکرده عکس کدام زن در میانه اسکناس جدید که انتظار می رود از سال 2020 وارد بازار معاملات شود، قرار خواهد گرفت. این وزارتخانه خاطرنشان کرده است که نام این شخصیت «در سال جاری» پس از نظر خواهی از مردم، اعلام خواهد شد.

وزارت خزانه داری آمریکا افزود که عکس زنی که انتخاب خواهد شد، جایگزین عکس الکساندر همیلتون نخستین وزیر خزانه داری آمریکا خواهد شد و شخصیت انتخاب شده «باید در نشر دموکراسی ما نقش ایفا کرده باشد.»

آخرین زنی که ایالات متحده آمریکا عکسش را بر روی اسکناس های خود قرار داد، مارتا واشینگتن همسر جورج واشینگتن نخستین رئیس جمهوری آمریکا بود؛ اقدامی که اواخر قرن نوزدهم صورت گرفت.

وزارت خزانه داری آمریکا می گوید که عکس بوکاهونتاس دختر یکی از رهبران قبایل سرخ پوست که ماجراجویی هایش به صورت فیلمی کارتنی ساخته شده توسط استودیو های دیزنی در آمد، برای مدتی در میانه قرن نوزدهم، بر روی اسکناس های 20 دلاری قرار گرفت.

وزیر خزانه داری آمریکا با بیان این که «واحد پول آمریکا راهی است که امت ما بگوید که هستیم و از چه دفاع می کنیم» گفت که اسکناس جدید در صدمین سالگرد دست یابی زنان به حق رای در ایالات متحده آمریکا به بازار خواهد آمد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید