مغز الکترونیک داعش عامل هک فرماندهی مرکزی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرانجام عامل اصلی چندین حمله سایبری به حساب های کاربری فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا در سایت های توییتر و یوتیوب و شماری از مشاهیر مشخص شد.

به گزارش العربیه، تحقیقات نشان داد که او جنید حسین ملقب به «ابو حسین بریتانیایی» از اعضای گروه دولت اسلامی موسو به داعش است. او که متخصص در «هک الکترونیکی» است، از شهر بیرمنگام آمریکا است و در سال 2012 به دلیل سرقت اطلاعات خصوصی از اینترنت، بازداشت شده بود.

منابع آگاه به نقل از مقام های آمریکایی تاکید کردند که جنید در چند حمله سایبری به فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا در توییتر و یوتیوب نقش داشته؛ او اطلاعات شخصی از 100 سرباز آمریکایی را به دست آورده و برای انجام حملاتی در اوهایو، منیسوتا و کلورادو فراخوان داده است.

به نوشته روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» جنید، «مغز الکترونیک» داعش به شمار می آید. او به منظور پیوستن به داعش و با هدف آموزش اعضای این گروه تندرو برای هک حساب های بانکی مشاهیر و واریز پول آن ها به حساب های ویژه حمایت از داعش، به سوریه رفته است.

«ابو حسین بریتانیایی» همسر خود یعنی نوازنده و خواننده بریتانیایی «سالی جونز» (ام حسین 45 ساله) را متقاعد کرد به همراه فرزند 10 ساله شان برای پیوستن به داعش به سوریه برود. سالی جونز هم اکنون «گردان الخنساء» ویژه زنان که یکی از خشن ترین گردان های داعش است را رهبری می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید