بوش سوم رسما وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جِب بوش حاکم پیشین ایالت فلوریدا، دوشنبه 15 ژوئن رسما کمپین انتخاباتی خود را برای ریاست جمهوری آمریکا، راه اندازی کرد.

جِب بوش 62 در نخستین سخنرانی انتخاباتی خود که در میامی ایراد شد، تلاش کرد با خروج از سایه پدر و برادرش و میراث آن ها در کاخ سفید، خود را شخصیتی مستقل از آن ها معرفی کند.

او تلاش می کند مردم خود را مستقل از دیگر افرادی ببینند که برای به دست آوردن نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات سال 2016 آمریکا تلاش می کنند.

جِب بوش گفت: «ما کنترل واشینگتن، این پایتخت منجمد شده در کشوری سرزنده را در دست خواهیم گرفت تا از مشکل آفرینی دورش کنیم. می دانم که می توانم چنین هدفی را محقق کنم زیرا پیشتر چنین کاری کردم.»

بوش برای ایراد سخنان خود، دانشکده میامی وید را انتخاب کرد و در حضور دانشجویانی از چند فرهنگ سخن گفت تا تاکید کرد برای توسعه حزب جمهوری خواه که سفید پوست ها اکثریت و مدیریت آن را در دست دارند، تلاش خواهد کرد.

جِب بوش را مادرش باربارا که 90 سال سن دارد، همراهی کرد. جورج بوش پدر و جورج دبلیو بوش پسر در این مراسم حضور نیافتند.

پدر و پسر پست ریاست جمهوری را با محبوبیتی پایین ترک کردند. سخت ترین چالش برای بوش سوم تلاش برای دور کردن خود از سیاست های پدر و برادش بدون کنار گذاشتن خانواده خواهد بود. کمپین «جِب» از به کار گیری نام خانوادگی او خوددرای می کند.

حمله به عراق در سال 2003 و بحران مالی آمریکا که در دوره جورج دبلیو بوش برجسته شده اند، دو باری است که بر نگاه ها به بوش سوم سنگینی می کند.

البته پیشتر جِب بوش در نظر سنجی های صورت گرفته در حزب جمهوری خواه، از دیگر نامزدهای احتمالی پیشی گرفته بود. زمزمه ها درباره تلاش های او برای نامزدی در انتخابات، شش ماه پیش آغاز شده بود. البته در نظر سنجی های جدید او هم شانس شماری دیگر از شخصیت هایی است که تلاش می کنند نامزدی حزب جمهوری خواه را به دست بیاورند.

جِب بوش در سخنرانی خود از هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که در نظرسنجی های حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 صدر نشین است انتقاد کرد. او گفت: «این سیاست خارجی که با تلفن اداره می شود باعث خواهد شد تیم اوباما-کلینتون-کری میراثی از فاجعه های انباشته شده، دشمنان ناشناس، دوستانی که از آن ها دفاع نمی کنیم و همپیمانان غیر نزدیک بر جای خواهد گذاشت.»

بوش همچنین متعهد به بازسازی نیروهای مسلح آمریکا و نزدیک کردن دوباره روابط با اسرائیل ودیگر همپیمانان سنتی واشینگتن شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید