گزارش تصویری..102 سال از عمر این عکس ها می گذرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

این عکس ها را که سایت شبکه خبری CNN منتشر کرده، در وهله نخست همچون عکس هایی به نظر می آیند که این روز ها در صفحات فیس بوک و انیستاگرام می بینیم. اما آیا می دانید که عمر این عکس ها به 102 سال می رسد؟

این عکس در سال 1913 گرفته شده است، یعنی یک سال پیش از آغاز جنگ جهانی اول. اما مساله تعجب برانگیز کیفیت و رنگ های عکس است که از هیچ یک از عکس های امروزی دور نیست.

تکنیکی که در گرفتن این عکس به کار رفته، Autochrome نام دارد که در سال 1907 توسط برادران لومییر اختراع شد. این یکی از قدیمی ترین شیوه های عکاسی رنگی است که پیش از اختراع نگاتیو در دهه سی قرن گذشته به کار گرفته شد.

دختری که در این عکس دیده می شود، «کریستینا» نام دارد. هویتش اما مجهول است. برخی می گویند که او دختر عکاس است اما به گفته مسئولان هیئت پادشاهی عکاسی فتوگرافیک بریتانیا هیچ کس واقعا نمی داند که او کیست.

در این تکنیک عکاسی، رنگ قرمز به خوبی نمایان می شود. فیلتر عکس ها در دوربین، صفحه ای شیشه ای آغشته به نشاسته رنگ شده سیب زمینی بود.

این تکنیک عکاسی تا دهه پنجاه قرن گذشته به کار گرفته می شد اما با پیدایش ابزارهای مدرن، منقرض شد.

عکاس «میروِن او گورمان» نام دارد. جالب اینجاست که او عکاسی حرفه ای یا از عکاسان عضو هیئت پادشاهی عکاسی فتوگرافیک نبود؛ بلکه مهندسی بود که به تکنولوژی های جدید اهمیت می داد.

«میروِن او گورمان» در سال 1931 درگذشت. اما هیچ سند ثبت شده ای برای زندگی دختران مشاهده شده در عکس که کارشناسان می پندارند دخترانش باشند، وجود ندارد.

مجموعه ای از عکس هایی که با استفاده از تکنیک Autochrome گرفته شده، در موزه رسانه های ملی در برادفورد بریتانیا تا 21 ژوئن به نمایش گذاشته می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید