روسیه: از حوثی ها خواستیم بدون پیش شرط به مذاکرات ژنو بروند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میخائیل بوگدانوف فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه گفت که مسکو با هیئتی از حوثی ها، گفت و گوهای سازنده ای داشته است.

بوگدانوف در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، با بیان این که این مذاکرات در مسکو صورت گرفت، گفت: «روسیه از اعضای هیئت حوثی ها خواست که در مذاکرات صلح یمن در ژنو با نرمش و بدون پیش شرط حاضر شوند.»

در همین چارچوب خالد الیمانی نماینده یمن در سازمان ملل متحد گفت مذاکرات ژنو که قرار است روز 14 ژوئن جاری آغاز شود، احتمال دارد سه روزه باشد و طرف های یمنی در حال آماده شدن برای اعلام نام های نمایندگان خود در این مذاکرات هستند.

الیمانی خاطرنشان کرد که شمار شخصیت های حاضر در مذاکرات، 14 تن خواهد بود به گونه ای که دولت یمن و احزاب پشتیبان مشروعیت، 7 تن خواهد بود در حالی که حزب علی عبدالله صالح 2 نماینده، حوثی ها 2 نماینده و احزاب کوچک 3 نماینده خواهند داشت.

از سویی «جنبش جنوب» خواستار آن شد که به عنوان طرف سوم مستقل در مذاکرات ژنو خاضر شود. فواد راشد دبیر شورای عالی «جنبش جنوب» یمن، آمادگی خود را برای «مشارکت در مذاکرات ژنو به عنوان گروه سوم اصیل در رویدادهای یمن» اعلام کرد.

احمد فوزی سخنگوی سازمان ملل متحد سه شنبه 9 ژوئن گفته بود که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در مذاکرات ژنو مشارکت خواهد کرد.

فوزی که در کنفرانسی خبری در دفترش در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک سخن می گفت اظهار داشت: «مذاکرات 14 ژوئن جاری آغاز خواهد شد و دیدارها در سطح پایین صورت خواهد گرفت و 17 ماه جاری به پایان خواهد رسید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید