اوباما: آمریکا استراتژی کاملی برای جنگ با داعش ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا می گوید که واشنگتن هنوز استراتژی کاملی برای جنگ با گروه دولت اسلامی موسوم به داعش ندارد. او در عین حال افزود که پیشرفت بزرگی در جنگ با این گروه حاصل شده است.

اوباما که دوشنبه 8 ژوئن در نشست سران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به G7 در آلمان سخن می گفت، اظهار داشت: «استراتژی کاملی در خصوص آموزش نیروهای عراقی وجود ندارد چرا که چنین استراتژیی نیازمند پایبندی از سوی طرف عراق است.»

او افزود که مشاوران بلندپایه اش همچنین برای وضع طرحی به منظور آموزش نیروهای عراقی که در حال نبرد با شبه نظامیان داعش هستند، تلاش می کنند.

او گفت: «شکست هایی هم در جنگ با داعش وجود دارد که شاید آخرین آن ها تصرف شهر رمادی بزرگترین شهر استان الانبار توسط این گروه باشد.»

باراک اوباما همچنین در کنفرانسی خبری پس از دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق در حاشیه نشست G7 گفت که تلاش بیشتری برای جلوگیری از سفر جنگجویان خارجی به عراق و سوریه به منظور پیوستن به گروه های تندرو باید انجام داد.

او افزود که کشورهای عضو ائتلاف بین الملل آماده تلاش بیشتر برای آموزش نیروهای امنیتی عراقی هستند. او تاکید کرد که از شکست گروه «داعش» در عراق اطمینان دارد، «اگر چه احتمال برخی شکست ها نیز می رود.»

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت: «ما می خواهیم شمار بیشتری از نیروهای عراقی آموزش دیده و مجهز شده داشته باشیم. العبادی هم همین را می خواهد. از این رو ما در حال بررسی طرح هایی برای عملی کردن این خواسته هستیم.»

از سویی العبادی از جامعه جهانی خواست تا به عراق در جلوگیری از دسترسی داعش به مانع مالی و قاچاق نفت توسط این گروه کمک کند. او ابراز امیدواری کرد که عراق می تواند در جنگ با داعش پیروز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید