نماینده سازمان ملل: اسد باید برود؛ آمریکا فشار نظامی بیاورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استفان دی مستورا نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه، از بشار اسد رئیس جمهوری این کشور خواست از قدرت کناره گیری کند.

دی مستورا همچنین از آمریکا خواست برای کنار رفتن اسد از قدرت فشار نظامی بیاورد.

این موضع در حالی مطرح می شود که قبلا آقای دی مستورا بر ضرورت حل و فصل بحران سوریه با حضور اسد تاکید می کرد.

روزنامه آمریکایی «دیلی پست» شنبه 6 ژوئن گزارش داد که دی مستورا در دیدار با شماری از نمایندگان اپوزیسیون سوریه در ژنو، بر ضرورت کنار رفتن اسد از سوریه به منظور دست یابی به یک توافق سیاسی در این کشور، تاکید کرد.

از سویی منا الجندی رئیس سازمان «متحدان برای سوریه» که در نشست ژنو حضور داشت، به تغییر موضع دی مستورا اشاره کرد که در فوریه گذشته از اسد حمایت کرد اما اکنون می گوید که اسد بدون فشار نظامی از قدرت کنار نمی رود.

دی مستورا تا کنون چند بار به سوریه رفته و با مقام های این کشور از جمله بشار اسد دیدار و گفت وگو کرده است. او تلاش بسیاری برای آتش بس در سوریه و برگزاری کنفرانسی با حضور طرف های درگیر و کشورهای تاثیر گذار در بحران این کشور کرد اما تا کنون این تلاش ها راه به جایی نبرده است.

اکنون و با پیشروی های مخالفان اسد در مناطق استراتژیک در شمال این کشور از جمله استان ادلب، استفاده نیروی هوایی سوریه از بمب های بشکه ای در مناطق مسکونی افزایش پیدا کرده است؛ مساله ای که انتقادهای جامعه جهانی را برانگیخت.

از سویی گزارش ها حاکی از آن است به منظور جلوگیری از سقوط دمشق پایتخت سوریه به دست مخالفان و در نهایت سقوط نظام اسد، 7 تا 10 هزار نیروی عراقی و ایرانی به سوریه اعزام شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید