اردوغان: کُردها را دوست دارم چون خدا آن ها را آفریده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه می گوید که کُردها را دوست دارد نه به خاطر کُرد بودنشان بلکه به خاطر این که خدا آن ها را آفریده است.

این سخنان اردوغان ساعاتی پس از آن ایراد می شود که در دو انفجاری که در تجمع انتخاباتی یک حزب کُرد در شهر دیاربکر ترکیه روی داد، دستکم 2 نفر کشته و حدود 100 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان جمعه 5 ژوئن با اشاره به متهم شدنش به «دیکتاتوری» از سوی اپوزیسیون و «فحش به او توسط روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی مختلف» گفت: «اگر دیکتاتور بودم آیا جرات می کرند به من فحش بدهند؟ چنین کاری را نمی توان در کشوری با نظام دیکتاتوری کرد چرا که فورا عاملان نابود خواهند شد.»

رئیس جمهوری ترکیه درباره کردها گفت: «با برادران کُردم در جنوب شرق آناتولی سخن می گویم. آن ها (حزب ملت های دموکرات از احزاب اپوزیسیون ترکیه) دوست ندارند. به خاطر منافع شخصی شان از شما سوء استفاده می کنند. اما ما شما را دوست داریم. نه به خاطر این که کُرد هستید بلکه به خاطر این که خداوند شما را آفریده است.»

اردوغان همچنین هدف از انفجارهای دیاربکر را تحریک مردم به منظور بی ثبات کردن ترکیه پیش از انتخابات پارلمانی روز یکشنبه دانست.
او با ابرازغم خود از حادثه گفت که به خانواده های قربانیان تسلیت می گوید. او ادامه داد که نهادهای ذیربط در حال تحقیق درباره حادثه هستند.

در دو انفجاری که جمعه 5 ژوئن تجمع انتخاباتی حزب ملل دموکرات را در دیاربکر هدف قرار داد، دستکم 2 نفر کشته و حدود 100 نفر زخمی شدند.

ابتدا خبرگزاری رویترز به نقل از برپا کنندگان تجمع گزارش داده بود که دلیل انفجارها اختلال در کنتر برق موجود در محل حادثه بود.

اما پس از آن تانر یلدز وزیر انرژی ترکیه گفت آن چه روی داد اختلال در کنتر برق نبود بلکه خللی بود که عمدا ایجاد شده است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید