آمریکا تایید مدارک فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه های ایران را از سر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا» تایید مدارک دانش ‌آموختگان رشته‌ های پزشکی در ایران را از سر می‌گیرد.

این نهاد ارزشیابی مدارک تحصیلی، روز جمعه 5 ژوژئن در اطلاعیه‌ ای که در سایت خود منتشر کرد خبر داد پس از استعلام از وزارت دارایی آمریکا، روند رسیدگی به مدارک فارغ التحصیلان رشته ‌های پزشکی در ایران را دوباره به جریان خواهد انداخت.

بنا بر این اطلاعیه، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت دارایی آمریکا (OFAC) در پاسخ به استعلام این کمیسیون اطمینان داده که بررسی روند ارزشیابی مدارک پزشکی دانش آموختگان در ایران منع قانونی ندارد.

31 ماه مه گذشته «کمیسیون آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا» اعلام کرده بود که مطابق دستور دریافت شده از دولت این کشور فرایند تایید مدارک دانش‌آموختگان رشته‌های پزشکی در ایران را متوقف کرده است.

در اطلاعیه‌ای که در این باره منتشر شده بود، آمده بود: «اداره کنترل دارایی وزارت خزانه‌داری خواستار محدود کردن تعاملات معین بین سازمان‌های آمریکایی و موسسات ایرانی است».

این اطلاعیه همچنین افزوده بود: «کمیسیون آموزشی فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی در آمریکا در حال بررسی معیارهای مجاز برای برقراری ارتباط با موسسات آموزشی و صدور مدارک پزشکی جهت تأیید مدارک صادر شده توسط آنها است».

در اعتراض به این اقدام، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه گفته بود: «استفاده ابزاری از حق آموزش و تحصیل که در زمره حقوق بنیادی انسانها است اقدامی نادرست و تبعیض آمیز می باشد به ویژه اینکه این رشته تحصیلی با سلامت و جان سایر انسانها ارتباط مستقیم دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید