8 کشوری که گرفتن تابعیت آنها آسان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه گفتگو در باره پاسپورتهای خارجی و امکانات مسافرتی که هر یک از آنها برای دارندگانشان فراهم می کند، اکنون کشورهای بسیاری حاضرند در مقابل دریافت مبلغی اجازه اقامت دائم و تابعیت خود را واگذار کنند. اما قیمت خریدن تابعیت این کشورها گاهی بسیار بالاست و یا مراحل اخذ این پاسپورتها اغلب بسیار پیچیده می باشد.

کشورهایی که خریدن تابعیت آنها یا گران است و یا پیچیده عبارتند از استرالیا، بلژیک، اسپانیا، سنگاپور، بریتانیا، پرتغال، و ایالات متحده آمریکا.

با وجود این در زمینه گرفتن تابعیت خارجی، کشورهای دیگری هم هستند که گرفتن پاسپورت آنها آسان و ساده می باشد.

ین کشور جزیره ای در دریای کارائیب است و جمعیت آن 73 هزار نفر می باشد. هر شخصی می تواند با 100 هزار دلار سپرده گذاری در "نشنال بنک دومینیکن" تابعیت این کشور را بدست آورد، و برای افراد متاهل این مبلغ 175 هزار دلار است. در گرفتن تابعیت این کشور شرط اقامت وجود ندارد.

این جزیره دریای کارائیب، حاضر است در صورتی که 400 هزار دلار ملک بخرید، و یا 200 هزار دلار به یکی از سازمانهای خیریه آن اهدا کنید، به شما پاسپورت بدهد.

فرم تقاضای گرفتن پاسپورت این کشور، که در دریای کارائیب قرار دارد، فقط 3 صفحه است. در صورتی که 400 هزار دلار ملک بخرید، و یا 250 هزار دلار در شرکت دولتی تولید شکر سرمایه گذاری کنید، می توانید پاسپورت بگیرید، و با این پاسپورت بدون گرفتن ویزا به 130 کشور جهان سفر کنید.

برای گرفتن پاسپورت این کشور در دریای کارائیب لازم است که مبلغ 311750 دلار در شرکتهای محلی آن سرمایه گذاری کنید، و این مبلغ شامل تمامی هزینه های حقوقی و دولتی، و هزینه صدور پاسپورت می باشد. برخلاف کشورهای دیگر، گرانادا از شما می خواهد تا برای گرفتن پاسپورت به این کشور بروید و از زیبایی های بهره مند شوید.

بعد از آنکه در سال 2012 این کشور قوانین مهاجرتی خود را تغییر داد، با خریدن معادل 322600 دلار از اوراق قرضه دولتی می توانید به آسانی تابعیت این کشور را بدست آورید.

جزیره مالتا، در جنوب جزیره سیسیل در دریای مدیترانه، یکی از کشورهای عضو اتحادیه آروبان است. این کشور برای جذب هرچه بیشتر سرمایه گذاران، با 1.57 میلیون دلار سرمایه گذاری تابعیت کامل خود را به شما اهدا می کند.
مالتا در سال 2013 هزینه گرفتن تابعیت خود را 865 هزار دلار اعلام کرده بود، اما بخاطر تظاهرات و مخالفتها مجبور به افزایش این مبلغ شد.

تابعیت قبرس یکی از گرانترین در جهان بود، و به 34 میلیون دلار می رسید. اما بعد از بحران مالی این مبلغ به 6.2 میلیون دلار برای افراد و 2.48 میلیون دلار برای گروههای سرمایه گذار کاهش یافت.

صاحبان پاسپورت اتریشی، می توانند آزادانه در تمامی کشورهای منطقه شنگن سفر کنند، و بدون گرفتن ویزا به 160 کشور جهان بروند. اما گرفتن پاسپورت و تابعیت اتریش نیاز به 10 میلیون دلار سرمایه گذاری دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید