فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مدیرعامل هواپیمایی مالزی: این شرکت "ورشکسته" است

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  مدیرعامل جدید شرکت هواپیمایی مالزی روز دوشنبه 1 ژوئن 2015 گفت که این شرکت "از نظر فنی ورشکسته" است، و تاکید کرد برنامه ای برای بازسازی شرکت، اخراج یک سوم کارکنان، و تعطیلی تعدادی از مسیرهای پروازی دارد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، کریستوف مولر، مدیر عامل جدید هواپیمایی مالزی، گفت: "این شرکت خیلی پیش از رویدادهای تاسفبار سال 2014، دچار افت کارآیی شده بود. رقابتهای شدید منطقه ای سود شرکت در سالهای اخیر را کاهش داده و حوادث سال گذشته هم تاثیر بسزایی در این امر داشته است."

  مولر وعده داد بزودی نام شرکت را تغییر داده، 6 هزار نفر از نیروی انسانی آن بکاهد و به 14 هزار نفر برساند. او گفت تعدادی از مسیرهای پروازی یا کوچک می شوند، یا تعداد آنها کاهش می یابد و یا بکلی حذف می شوند.

  مدیر عامل 52 ساله جدید هواپیمایی مالزی، پیش از این کار بازسازی شرکت هواپیمایی ایرلندی "آرلانگوس" را برعهده داشته و در تجدید سازمان شرکت لوفت هانزا نیز نقش داشته است.

  پرواز ام.اچ370 مالزی با 239 مسافر و خدمه ماه مارس سال گذشته در آسمان ناپدید شد و بزرگترین راز تاریخ هوانوردی را بوجود آورد. در ماه ژوئیه گذشته نیز پرواز ام.اچ17 هواپیمایی مالزی توسط شورشیان شرق اوکراین هدف قرار گرفت و سقوط کرد و 298 سرنشین آن کشته شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران