.
.
.

کماندوهای آمریکایی رهبر ارشد داعش در سوریه را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر دفاع آمریکا از کشته شدن ابوسیاف یکی از رهبران ارشد داعش توسط کماندوهای آمریکایی در شرق سوریه خبر داد.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا گفت: «درعملیات نیروهای ویژه آمریکا در شرق سوریه که به کشته شدن ابوسیاف یکی از سرکردگان داعش منجر شد، مقادیر زیادی اطلاعات به دست آمد".

تلویزیون آمریکایی، سی ان ان ، عملیات نظامی آمریکا در خاک سوریه را بی سابقه توصیف کرد.

براساس این گزارش، همسر ابوسیاف نیز در این عملیات بازداشت شد و این امیدواری وجود دارد که بتوان از او اطلاعات زیادی به دست آورد. اینکه نیروهای نظامی آمریکا با بالگرد در داخل خاک سوریه دست به عملیات بزنند و صحیح و سالم خارج شوند، تاکنون سابقه نداشته است.

عملیات پیشین آمریکا درسوریه ناکام بوده و به وقوع رویدادهایی ازقبیل به گروگان گرفته شدن شماری از آمریکایی ها منجر شده است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا خودش دستور این عملیات را صادر کرده بود.

دولت آمریکا معتقد بوده که این عملیات ارزش انجام و ریسک کردن را داشته است. نیروهای ویژه آمریکا که در این عملیات شرکت داشتند ازجمله بهترین نیروهای ارتش آمریکا به شمار می روند. بازجویی ها از همسر ابوسیاف که در اقدامات داعش مداخله داشته شروع شده است. این کار در عراق انجام می شود. در این عملیات یکی از زنان فرقه ایزدی آزاد شد. داعش این زن ایزدی را در اسارت خود داشته است. ایزدی ها دردهای زیادی را از اقدامات این گروه تندرو متحمل شده اند. این گزارش می افزاید، هنوز خیلی زود است که بگوییم این زن ایزدی چه اطلاعاتی دارد.

"باید منتظر ماند و دید که او چه اطلاعاتی دارد و چه واقعیتهایی را شاهد بوده است و چه اطلاعاتی را می تواند بدهد. باید توجه داشت که ابوسیاف در کار قاچاق انسان دخیل بوده است. باید با بازجویی از او مشخص شود که آیا او از گروگانهای آمریکایی یا دیگر گروگانهای غربی و گروگانهای کشورهای دیگر ، اطلاعاتی دارد یا خیر. باید همه اطلاعاتی که این زن دارد مشخص شود".

کاخ سفید: اوباما شخصا برعملیات قتل ابوسیاف نظارت داشت

شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد:" کاخ سفید اعلام کرد عملیات قتل ابوسیاف یکی از سران داعش در عملیات ویژه نیروهای آمریکایی در شرق سوریه زیر نظر شخص باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور انجام شد".

وزیردفاع آمریکا: ابوسیاف درفرماندهی عملیات داعش نقش داشت

همچنین این شبکه گزارش داد: "وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد ابوسیاف در عملیات نظامی داعش دست داشت و در فرماندهی عملیات این گروه سهیم بود.

نیروهای ویژه آمریکایی در عملیاتی در شرق سوریه ابوسیاف را به قتل رساندند و همسرش را بازداشت کردند".

بر اساس اعلام کاخ سفید، همسر ابوسیاف هم اکنون در بازداشت نیروهای آمریکایی درعراق است.